25. 5. 2024
2s3a0322

Olomoucko překonává USK Praha a míří do čtvrtfinále

Olomouc – V dramatičtějším zápase, než skóre napovídá, Olomoucký tým REDSTONE překvapil basketbalovou komunitu vítězstvím nad USK Praha s konečným skóre 88:78. Tento triumf znamená, že Olomoucko postupuje do čtvrtfinále proti Nymburku, což je výrazný posun oproti jejich předchozím umístěním.

Erik Klepač, nová hvězda Olomoucka, byl klíčovým hráčem, který svými devíti body v řadě na začátku druhé čtvrtiny odstartoval obrat ve hře. Jeho výkon s dobrou hrou pod košem, pomohl týmu dosáhnout vyrovnaného poločasu a následně si vybudovat náskok.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Třetí čtvrtina byla rozhodující, kdy Olomoucko využilo chyb Pražanů a získalo bodovou šňůru 12:0, což jim umožnilo získat vedení 64-54. V poslední čtvrtině, kdy se USK musel vyrovnat s vyloučením klíčových hráčů jako Šafařík a Mbida, Olomoucko udrželo svůj náskok a dokončilo zápas silným finišem.

Sovy z Prahy, které sezónu začaly nad očekávání dobře, nakonec končí na devátém místě, což je o dvě pozice níže, než bylo jejich umístění po nadstavbě. Pro Olomoucko to znamená, že se mohou těšit na další výzvu v podobě čtvrtfinálového zápasu proti Nymburku, který bude nepochybně testem jejich schopností a odhodlání.

2s3a0055
foto: BK REDSTONE Olomoucko

BK REDSTONE Olomoucko VS USK Praha 88:78 (20:25, 24:20, 22:13, 22:20)

Ohlasy po utkání:

Andrew Hipsher (kouč BK REDSTONE Olomoucko): „Jsem nesmírně hrdý na hráče, že to dokázali. Nebylo to vůbec snadné, soupeř dělal, co mohl, aby vybojoval třetí zápas. Všechny těžké situace jsme ale ustáli a můžeme se radovat. Myslím, že to je zasloužený postup, přestože rozhodující utkání bylo dlouho vyrovnané. USK hrál tvrdě, to nám nesedělo, nakonec jsme přesto našli cestu k úspěchu. Tým si zaslouží volný víkend, přidám k tomu i pondělí.”

Erik Klepač (křídlo BK REDSTONE Olomoucko): „Jsme šťastní, protože na tento okamžik jsme čekali několik let. Věděli jsme, že se soupeř nevzdá a podle toho to vypadalo. Hráli opravdu tvrdě, bylo to vidět i na počtu faulů. Ale i přesto jsme si šli za svým cílem a můžeme se těšit na zápasy mezi nejlepší osmičkou. USK se pro mě osobně asi stává oblíbeným soupeřem, mám radost, že jsem mohl týmu pomoct a myslím, že můžu být s výkony v sérii spokojený.”

Frank Kuhn (kouč USK Praha): „Gratulace Olomoucku k postupu. Soupeř byl o kousek lepší, výsledek tomu odpovídá. Ale přes porážku jsem na svůj tým hrdý. Pochopitelně jsme zklamaní, protože jsme nechtěli sezonu končit v předkole, ale za výkony v celém ročníku si hráči zaslouží respekt. V posledním utkání jsme byli dlouho ve hře, soupeř ale ukázal, že má opravdu kvalitní hráče a ti v rozhodujícím okamžicích ukázali své přednosti.”

Patrick Samoura (guard USK Praha): „Domácí si postup zasloužili. Utkání rozhodly detaily. Koše s faulem, někdy troška nepozornosti. Podali jsme lepší výkon než v prvním zápase, ale hráli jsme venku a přes dobrý začátek se přes nás domácí postupně dostali a sezona pro nás končí.”

2s3a0351
foto: BK REDSTONE Olomoucko

TOP 5 hráčů utkání:

BK REDSTONE Olomoucko

  • Amin Adamu 23 bodů, 2 doskoky a  7 asistencí
  • Chris Vogt 21 bodů a9 doskoků
  • Erik Klepač 15 bodů, 5doskoků a 1 asistence
  • Dupree McBrayer 12bodů,  2 doskoky a 7 asistencí
  • Lukáš Feštr 9 bodů,  7 doskoků a 4 asistence

USK Praha

  • Patrick Samoura 21 bodů, 11 doskoků a 4 asistence
  • Walter Williams 21 bodů a 6 doskoků
  • Marek Vyroubal 14 bodů, 2 doskoky a 3 asistence
  • Junior Mbida 10 bodů, 4 doskoky a 2 asistence
  • Dalibor Vlk 9 bodů, 6 doskoků a 2 asistence
2s3a0487
foto: BK REDSTONE Olomoucko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Image Previous post USK Praha bojuje o bronz: Cesta za medailí vede přes Mersin po prohraném semifinále s Villeneuve
Image (7) Next post Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly bronz na Final Four Euroligy po výhře nad Mersinem!