27. 4. 2024
Image (7)

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly bronz na Final Four Euroligy po výhře nad Mersinem!

Praha – Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly třetí medaili v novodobé klubové historii při sedmé účasti na Final Four Euroligy. Po pátečním zklamání v semifinále přehrály v duelu o bronz jasně pořadatelský Mersin s výsledkem 95:67. Tímto vítězstvím se Pražanky pyšní druhým bronzem, když v celé soutěži triumfovaly již v roce 2015.

Český tým se utkal s tureckým soupeřem Mersinem již potřetí v tomto ročníku. Přehrál jej nejen v duelu o bronz, ale také ve dvou duelech ze základní skupiny. Tím napravil zklamání z loňského domácího Final Four, kde USK skončil čtvrtý. Valérie Ayayi, francouzská reprezentantka, odehrála skvělé Final Four. Po čtyřiadvaceti bodech ze semifinále přidala dalších jedenadvacet bodů v duelu o bronz. Její výkon byl klíčový pro úspěch týmu.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Utkání otevřela osmi body v první čtvrtině, což pomohlo Pražankám k vedení 27:18. V divoké druhé čtvrtině se svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové dostaly do patnáctibodového náskoku. Mersin však snížil rozdíl na sedm bodů a dokonce se přestávkou prohrával o šestnáct bodů.

Image (6)

Na začátku třetí čtvrtiny měl USK dvacetibodové vedení, ale domácí tým v čele s Maďarkou Kiss snížil na jednociferný rozdíl. Skvělá poslední čtvrtina Pražanek však zdemolovala jakékoliv naděje na zvrat, a trenérka Hejková mohla poskytnout dostatek prostoru lavičce v posledních minutách.

Cukurova Basketbol Mersin VS ZVVZ USK Praha 67:95 (18:27, 18:25, 20:14, 11:29)