23. 5. 2024
1dx 3090

Komiksový hrdina na palubovce: Matěj Svoboda vedl Děčín k výhře nad Brnem

Brno – Reprezentační křídelník Matěj Svoboda neustále dokazuje, že v těžkých situacích roste nad sebe a stává se klíčovým hráčem pro svůj tým. Jeho poslední vystoupení proti Brnu bylo důkazem jeho schopnosti přeměnit zdánlivou porážku na triumf.

Navzdory ztrátě klíčových hráčů jako Anthony Walton a Filip Kroutil, Matěj Svoboda převzal odpovědnost a ukázal svůj neuvěřitelný talent, kterým posloužil svému týmu k vítězství.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

S 30 body a 10 doskoky, včetně úspěšných trojek s úctyhodnou úspěšností 15/5, Matěj Svoboda v podstatě sestřelil Brno a přivedl Děčín k vítězství 91-78.

První poločas nenesl ve znamení dramatických zvratů a skóre zůstávalo v podstatě vyrovnané. Od začátku třetí čtvrtiny začali hosté zvedat svou hru, a to zejména díky vynikajícímu výkonu hráče Tadeáše Slowiaka. Postupně se k němu přidávali i další hráči, a když se zdálo, že Brno má zápas pod kontrolou, Děčín se dokázal vrátit do hry.

1dx 2797
foto: Jan Rusnnák/Basket Brno

Především díky úspěšným trojkám Šimona Svobody se Děčín během krátké doby dostal do vedení jen o bod. Ačkoli se Brno pokoušelo zvrátit situaci, Děčín se ukázal jako silnější tým, který si odnesl vítězství.

Basket Brno VS BK Armex Děčín 78:91 (26:23, 17:22, 21:28, 14:18)

Ohlasy po utkání:

Martin Vaněk (trenér Basket Brno): ,,Dnes jsme si nezasloužili vyhrát, nehráli jsme dobře. Děčín hrál uvolněně, neměl co ztratit. Mladí kluci zahráli velmi dobře, naopak naši mladí hráči se asi zalekli toho, že ten zápas musíme vyhrát. Je to škoda, ještě to ale nevzdáme, zítra máme další zápas, dáme do toho všechno, nemáme co ztratit. Chci poděkovat fanouškům za to, že přišli, byla tady super atmosféra.“

Petr Křivánek (rozehrávač Basket Brno): ,,Série je 3-0, my se teď nesmíme položit, ještě není konec. Hraje se na čtyři vítězná utkání a my do toho jdeme s tím, abychom to otočili. My potřebujeme lehké body, Děčín trefil i těžké trojky a to rozhodlo.“

Jakub Důra (sportovní manažer BK ARMEX Děčín): ,,My jsme chtěli bojovat, chceme se rvát o každý míč, dali jsme do toho srdce a jsme rádi, že jsme urvali třetí bod. Jsme rádi, že jsme získali třetí výhru, jdeme rychle zregenerovat a budeme se soustředit na zítřek.”

Tomáš Pomikálek (forward BK ARMEX Děčín): ,,Věděli jsme, že pokud vyhrajeme tento zápas, tak bude Brno pod velkým tlakem. Oni věděli, že dnes museli. Matěj Svoboda dnes klobouk dolů, měl skvělý zápas a jsem šťastný, že to pozvednul v takové chvíli.”

1dx 2976
foto: Jan Rusnnák/Basket Brno

TOP 5 hráčů utkání

Basket Brno

  • Petr Křivánek 13 bodů, 4 doskoky a 2 asistence
  • Šimon Svoboda 13 bodů a 3 doskoky
  • Ondřej Šiška 12 bodů, 6 doskoků a 6 asistencí
  • Jakub Krakovič 11 bodů, 4 doskoky a 2 asistence
  • Gregory Edward Lee Iii 10 bodů, 6 doskoků a 2 asistence

BK ARMEX Děčín

  • Matěj Svoboda 30 bodů, 10 doskoků a 1 asistence
  • Jordan Ogundiran 17 bodů, 2 doskoky a 4 asistence
  • Tadeáš Slowiak 13 bodů, 5 doskoků a 7 asistencí
  • Maksim Šturanovič 10 bodů a 4 doskoky
  • Lukáš Bobek 5 bodů a 1 doskok

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

978c51b7 3e1f 4e77 Bab3 49eb55ad11d1 Previous post Talenty na vrcholu: Hvězdy zítřka osvětlují královéhradeckou kulturu
1 Next post Zelená oáza v srdci Pardubic: Oživení lokality U Trojice