2. 5. 2024
1dx 4348

Děčín ukončil cestu Brna v play-off Kooperativy NBL

Brno – V basketbalovém světě došlo k překvapení, když Děčín, tým známý svou kompletností a zkušenostmi, dosáhl na postup do semifinále po čtvrtém vítězství ve čtvrtfinálové sérii. Tento úspěch přišel i přes očekávání, že souboj čtvrtého týmu s pátým bude vyrovnanější.

Brno, které se již podruhé loučí s čtvrtfinále, mělo lepší start do zápasu před domácím publikem. Agresivní hrou si vytvořilo náskok 13-2, ale Děčín se dokázal otřepat a převzít kontrolu nad hrou. Přestože Brňané vyhráli první čtvrtinu, bylo to Děčínu, kdo měl navrch díky silnému výkonu v dalších částech hry.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Ve druhé čtvrtině se Děčín opřel o Waltona, který zaznamenal tři trojky, a tím pomohl týmu dostat se do vedení. Poločas skončil nerozhodně, ale Děčín pokračoval v ofenzivním tlaku i ve druhé polovině hry, kde se ukázala klíčová šestka a trojka aktivního Ogundirana, které zajistily náskok 56-66.

Děčín si udržel vedení až do konce, přičemž klíčovým momentem bylo třetí období, kde si vytvořil desetibodový náskok. Brno se již nedokázalo dostat zpět do zápasu, a tak Děčín slaví postup do dalšího kola.

1dx 3753

Basket Brno VS BK ARMEX Děčín 81:94 (24:17, 20:27, 12:22, 25:28)

Ohlasy po utkání:

Martin Vaněk (hlavní trenér Basket Brno): ,,Myslím si, že sérii rozhodla větší zkušenost Děčína. Ti hráči mají spoustu zápasů odehraných. K tomu se přidalo to, že jsme nedávali jednoduché střely. Musíme se z toho poučit, je tam spousta mladých kluků, kteří to play-off hráli poprvé. Musíme pokračovat v nastavené práci, myslím, že jsme se jako tým vyvíjeli. Uvidíme, jak ten tým zůstane spolu.“

Viktor Půlpán (hráč Basket Brno): ,,Přišlo mi, že Děčín chtěl víc. Bylo tam pár doskoků, které jsme mohli mít my a ne oni. To byly maličkosti, které rozhodovaly zápas když se to lámalo. Stálo nám moc sil vracet se do zápasu, takže tohle rozhodlo.“

Tomáš Grepl (hlavní trenér BK ARMEX Děčín): ,,My jsme rádi, že jsme zvládli postoupit už v Brně. Po těch dvou domácích zápasech jsme ani nedoufali, že by to dnes tak mohlo dopadnout. Nicméně zvládli jsme to, jsme v semifinále. Gratuluji svém hráčům, protože tady odvedli dva skvělé výkony. Musím dát kredit i Brnu, protože my jsme žádnou čtvrtinu v té sérii neměli jednoduchou a vščechno rozhodovaly detaily. Brno má mladý tým a má před sebou velkou budoucnost. My jsme těžili z větších zkušeností. Dnes to bylo opět nahoru-dolů, jsme za tu výhru hrozně rádi.“

Matěj Svoboda (hráč BK ARMEX Děčín): ,,Hrálo se mi tady dobře, jsem rád, že lidi z Brna si tady našli cestu a vytvořili skvělou atmosféru. Mám velký respekt k Brnu, není pravda že to byla lehká série, i když to skončilo 4:0. Na všechny čtyři vítězství jsme se velmi nadřeli a jsme velmi rádi, že jsme tady vyhráli a tu sérii jsme ukončili. Je to pro nás povzbuzující do dalších bojů.“