23. 5. 2024
978c51b7 3e1f 4e77 Bab3 49eb55ad11d1

Talenty na vrcholu: Hvězdy zítřka osvětlují královéhradeckou kulturu

Hradec Králové – Královéhradecký region se již brzy stane svědkem významné události, která oslaví talent a odhodlání mladých umělců. Za necelý měsíc se zde uskuteční předávání výročních cen města, kde budou vybraní jednotlivci i skupiny oceněni titulem Talent královéhradecké kultury. Toto prestižní ocenění je udíleno za mimořádné úspěchy v uplynulém roce, a to nejen v oblasti kultury, ale i ve sportu a společenském životě.

Celkem bude letos oceněno osm jednotlivců a tři kolektivy, přičemž dohromady si rozdělí částku 140 tisíc korun. Tato finanční odměna je symbolickým uznáním jejich práce a přínosu pro město a jeho kulturu. Mezi oceněnými jsou zastoupeny různé umělecké disciplíny – od zpěvu a baletu, přes hru na hudební nástroje, až po výtvarné umění.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Tato iniciativa má za cíl nejen ocenit současné úspěchy, ale i podpořit další rozvoj a růst talentovaných umělců. Je to investice do budoucnosti královéhradecké kultury, která slibuje udržet její bohatost a rozmanitost pro příští generace.

Ocenění Talent královéhradecké kultury tak stojí na rozhraní tradice a inovace, kde minulé úspěchy inspirují k novým cílům a kde se oceňuje nejen umělecká výkonnost, ale i schopnost pozitivně ovlivňovat společnost. Je to příležitost pro mladé umělce ukázat, že kultura a umění jsou nezbytnou součástí každodenního života města a jeho obyvatel.

„Toto výjimečné ocenění mladých talentů budeme předávat spolu s výročními cenami 6. května v Parku 360. Umělci nám zároveň představí své dovednosti, a to jako součást doprovodného programu večera,“ říká náměstkyně primátorky pro oblast kultury a cestovního ruchu Ilona Dvořáková.

„Mladí umělci, kteří jsou v kategorii jednotlivců, mohou získat ocenění Talent královéhradecké kultury do svých 18 let pouze jednou,“ uvádí náměstkyně Dvořáková. Finanční odměna je pro jednotlivce deset tisíc korun, dua získají 15 tisíc korun a trio 30 tisíc korun. Oproti jednotlivcům, je udělení titulu skupině možné opakovaně, nejdříve však po pěti letech od prvního udělení a při nepřekročení hranice 18 let. „Talenty královéhradecké kultury se mohou stát hradecké i mimohradecké děti, které působí v kulturních organizacích v Hradci Králové,“ dodává náměstkyně Dvořáková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj Previous post Duel v Kooperativa NBL: Opava vs. NH Ostrava – Epické střetnutí plné napětí a dramatu
1dx 3090 Next post Komiksový hrdina na palubovce: Matěj Svoboda vedl Děčín k výhře nad Brnem