19. 5. 2024
Img 6586

Děčín vs. Brno: Divoký tanec na palubovce plné emocí

Děčín – V srdci každého sportovního fanouška se skrývá láska k dramatickým okamžikům na hřišti, a to je přesně to, co diváci zažili při včerejším duelu mezi Děčínem a Brnem. Druhý zápas čtvrtfinálové série byl jako jízda na horské dráze – vzrušující, emotivní a plný nečekaných zvratů.

Děčín se chopil vedení díky brilantnímu výkonu Anthonyho Waltona, který trefil tři trojky v řadě a vytvořil tak zásadní náskok pro svůj tým. Avšak jeho brzké vyloučení změnilo průběh hry, a přestože se zdálo, že Válečníci čelí nepřekonatelnému úkolu, dokázali se vzepřít a využít svou sílu a odhodlání k obratu situace.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Emoce v hledišti dosahovaly vrcholu, ačkoliv se zdálo, že je výhoda na straně Děčína, Brňané nevzdávali boj a pokračovali ve svém útoku. S úžasným výkonem hráčů jako Greg Lee, Terrell Brown-Soares a Šimon Svoboda se tým Brna dokázal vrátit do hry a dokonce se ujal vedení.

Img 6530
foto: BK ARMEX Děčín

Nicméně poslední okamžiky zápasu patřily Válečníkům, kteří se nevzdali ani v nejtěžších chvílích. Matěj Svoboda se stal hrdinou zápasu, když trefil rozhodující trojku a zajistil tak vítězství pro svůj tým.

Celý zápas byl emocionální a napínavý, plný nečekaných zvratů a dramatu. Pro fanoušky basketbalu to byl nezapomenutelný zážitek, který dokázal ukázat sílu a vytrvalost hráčů na obou stranách hřiště.

BK ARMEX Děčín VS Basket Brno 94:92 (35:28, 23:16, 17:29, 19:19)

Ohlasy po utkání:

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: „Dnes to bylo vyrovnanější ještě více než včera a my jsme doslova utekli hrobníkovi z lopaty. Prohrávali jsme v koncovce minus šest, takže dnešní výsledek je vlastně takový malý basketbalový zázrak. My jsme ale celý zápas dřeli, vrátili jsme se do něj a štěstí se přiklonilo na naši stranu. V Brně nás teď čeká velmi bouřlivé prostředí a natřískaná hala. Musíme teď rychle zregenerovat a co nejlépe se připravit, abychom předvedli lepší výkon v obraně, než dnes. Dnes se nám dařilo v útoku a Walton i Ogundiran nejsou zas tak špatní střelci, aby měli dvakrát po sobě špatné statistiky v trojkové nebo dvojkové střelbě. Dnes měl naopak špatný střelecký den Matěj Svoboda, ale drželi jsme ho na hřišti co to šlo, protože jsme věřili, že to musí prolomit. A přišlo to v koncovce. Vyloučení Waltona je poučením pro něj i pro nás. Je to nová situace, která vyplynula z toho, že AJ nebyl na hřišti. My víme, kdo rád provokuje a musíme se s tím vyrovnat. Ale nejspíše to bylo všechno dle pravidel.”

Matěj Svoboda, křídlo BK ARMEX Děčín: „My jsme si hned na začátku vytvořili větší náskok, ale pak přišlo nešťastné vyloučení AJ. Přesto si myslím, že jsme ukázali charakter a bojovali jsme i za něho. Ostatně máme s tím zkušenosti z loňského play-off, kdy jsme přišli o AJ nebo třeba o Nicholse. Ale bylo to dnes velmi obtížné a přestože jsme dali devadesát dva bodů, cítím, že jsme se v útoku trápili. Byla tam spousta špatně vyřešených situací, v obraně jsme rovněž udělali řadu chyb. Ale nedali jsme hlavy dolů, když jsme přišli o vedení, bojovali jsme a ukázali dnes naši válečnickou mentalitu. Koncovka byla trochu o štěstí, protože balón se ke mě dostal od Filipa po takovém pinknutí a s mým střeleckým procentem dnes asi jen málokdo věřil tomu, že tu poslední střelu dám. Při posledním útoku Brna jsem měl před očima koncovku s Pardubicemi ve skupině A1, kdy nám dal Chatman trojku v poslední vteřině asi dva metry za trojkovou čarou. A dnes byl můj hráč, Šimon Svoboda, na stejném místě, a já věděl, že tam musím jít, ale zároveň jsem měl v hlavě, že nesmím faulovat. Myslím si, že jsem to vyřešil perfektně, protože jsem tam skočil bokem, zablokoval, vyhnul se kontaktu a zápas jsme vyhráli. Za dnešní vítězství jsme hrozně vděční a věřím, že nás to mentálně hodně nakopne. V Brně nás ale čekají dva velmi těžké zápasy.”

Viktor Půlpán, rozehrávač Basket Brno: „Jsem naštvaný, protože oba zápasy jsme mohli vyhrát, ale odjíždíme za stavu 2:0 pro domácí. Ukázali jsme ale, že když budeme bojovat až do konce můžeme vyhrát. Bohužel, teď jsme to neurvali ,ale nyní hrajeme dvakrát doma a do Děčína se určitě chceme vrátit. Byly tam pozitivní věci, byly tam špatné věci. To musíme pro příště odstranit. Klíčový byl zase útočný doskok.”

TOP 5 hráčů utkání:

BK ARMEX Děčín

  • Jordan Ogundiran 22 bodů, 4 doskoky a 3 asistence
  • Matěj Svoboda 20 bodů, 7 doskoků a 3 asistence
  • Anthony Walton 15 bodů a 1 doskok
  • Tomáš Pomikálek 10 bodů, 9 doskoků a 2 asitence
  • Zdravko Boskovič 7 bodů, 2 doskoky a 2 asistence

Basket Brno

  • Gregory Lee 25 bodů, 8 doskoků a 4 asistence
  • Viktor Půlpán 19 bodů, 5 doskoky a 3 asistence
  • Terrell Brown-Soares 17 bodů a 6 doskoků
  • Petr Křivánek 11 bodů, 3 doskoky a 2 asistence
  • Šimon Svoboda 10 bodů, 5 doskoků a 3 asistence
Img 6646
foto: BK ARMEX Děčín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Img 6355 Previous post Děčín dokázal obrátit vývoj utkání proti Brnu
Radana Walderová Next post FN Ostrava si připomněla Světový den hlasu preventivním vyšetřením hlasivek