23. 5. 2024
Img 6355

Děčín dokázal obrátit vývoj utkání proti Brnu

Děčín – V prvním zápase čtvrtfinálové série mezi BK ARMDEX Děčín a Basketem Brno v Kooperativa NBL se očekávání naplnila a diváci byli svědky obranného souboje, který se odrazil i na skóre první půle (20-27 ve prospěch Brna). Tento trend pokračoval i v dalších částech hry, kdy Děčínští Válečníci museli dohánět dvanáctibodové manko z první poloviny. Ve třetí čtvrtině se jim podařilo obrat otočit, což bylo klíčové pro jejich následný úspěch.

Přestože se zdálo, že Brno má zápas pod kontrolou, Děčínští se nevzdali a svou silnou obranou, která je základem jejich hry, dokázali zvrátit vývoj utkání. V posledních vteřinách se jim podařilo utrhnou zápas proměněnými šestkami.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: „Věděli jsme už před začátkem série, že to bude vyrovnané a napínavé. Už po posledním utkání v Brně v nadstavbové skupině jsem říkal, že budou rozhodovat hráči, kteří mohou plnit roli toho X-faktoru. A to se dnes potvrdilo. Brno nastoupilo s obrovskou energií a entusiasmem a my jsme letos nehráli proti lepší obraně, než byla ta brněnská v prvním poločase. Obrana hostů a naše neúspěšná střelba rozhodly o tom, že jsme za poločas dali jen dvacet bodů! A ač naše obrana fungovala, dostali jsme dvanáct bodů od Dáni a devět od Šimona Svobody. To byly klíčové momenty první půle. Po přestávce se nám podařilo tyto hráče ubránit, zlepšil se náš útok a se štěstím jsme vyhráli koncovku. Zítra je ale další zápas a musíme se na něj co nejlépe připravit.”

Filip Kroutil, křídlo BK ARMEX Děčín: „Dnes to na začátku byla klasická play-off nervozita a když zahoukal poločasový klakson, opravdu jsem se podivil, protože skóre bylo spíš jako po první čtvrtině. Brno na nás bylo velice dobře připravené, znalo každou naši akci dopředu. Po přestávce se nám zlepšil útok, Zdravko trefil důležité trojky a také Matěj Svoboda, který byl v poločase nulový, se začal prosazovat a nakonec dal třináct bodů. Řekl bych, že ta nervozita z nás ve druhé půli spadla. Dnes rozhodovaly obrany a možná i zkušenosti, protože my jsme zvládli udržet hlavy nahoře, přestože se nám tolik nedařilo.”

Img 6407
foto: BK ARMEX Děčín

Jan Pavlík, asistent trenéra Basket Brno: „Kromě toho, že Boškovič trefil tři trojky, si myslím, že se žádné překvapení nekonalo. Věděli jsme, co nás v Děčíně čeká a velikou část zápasu jsme byli schopni vzdorovat děčínské tvrdosti a byli jsme takticky velmi dobře připraveni. Možná už na začátku nám chybělo přesnější zakončení, kdy jsme mohli utéct třeba do vedení o deset bodů. Je ale vidět, že Děčín je zkušený tým, má odehráno hodně těžkých utkání a obzvlášť na domácí palubovce umí otáčet zápasy. Zítra se hraje nový zápas, podíváme se na naše některé chyby z dneška, zkusíme je odstranit a věřím, že zítra to bude ještě zajímavější.”

Matěj Dáňa, rozehrávač Basket Brno: „Bohužel, dnes pro nás smutný konec a prohra o pět bodů. Čekali jsme těžké utkání, většinu času jsme se drželi ve vedení, ale v koncovce jsme udělali pár hloupých faulů a Děčín toho využil. Bylo tam také pár důležitých doskoků. Dobře jsme bránili a dostat od Děčína šedesát devět bodů na jeho palubovce myslím není špatné.”

TOP 5 hráčů utkání:

BK ARMEX Děčín

  • Anthony Walton 16 bodů, 8 doskoků a 6 asistencí
  • Matěj Svoboda 13 bodů, 6 doskoků a 1 asistence
  • Zdravko Boskovič 13 bodů, 4 doskoky a 1 asistence
  • Filip Kroutil 11 bodů, 4 doskoky a 2 asistence
  • Maksim Šturanovič 8 bodů a 6

Basket Brno

  • Matěj Dáňa 15 bodů, 2 doskoky a 1 asistence
  • Terrell Brown-Soares 11 bodů, 7 doskoků a 2 asistence
  • Šimon Svoboda 11 bodů, 3 doskoky a 3 asistence
  • Gregory Lee 10 bodů, 5 doskoků a 1 asistence
  • Viktor Půlpán 8 bodů, 5 doskoků a 6 asistencí
Img 6389
foto: BK ARMEX Děčín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Irena Skřinařová S Pacientkou1 Previous post Pacienti mohou rehabilitovat i s pomocí virtuální reality
Img 6586 Next post Děčín vs. Brno: Divoký tanec na palubovce plné emocí