23. 5. 2024
Čez Akademie

Do zákaznických center v České Třebové a Pardubicích zavítá ČEZ Akademie a poradí s úsporami energií

Pardubicko –  Asi každý řeší otázku, jak ušetřit za energie. Zastavte se za námi do Zákaznického centra a my vám v rámci putovní ČEZ Akademie poradíme, jak ušetřit na energiích a přidáme další inspirace na úspory.

 Do Zákaznického centra Skupiny ČEZ v České Třebové v ulici Komenského přijďte 24. dubna 2024 od 9 do 17 hodin a v Pardubicích bude ČEZ Akademie 25. dubna 2024 v Zákaznickém centru Skupiny ČEZ v ulici Arnošta z Pardubic  také od 9 do 17 hodin.

A co na vás čeká? :

Zájemci si mohu například přijít zkontrolovat správnost nastavení záloh, nebo probrat možnosti,  jak uspořit co nejvíc za energie. Odborníci jsou také připraveni s nimi prokonzultovat  vše ohledně fotovoltaiky i tepelného čerpadla, budou je také informovat o nejběžnějších praktikách energošmejdů.

Přednášky, odborné poradenství, osobní konzultace – to vše je určeno pro širokou veřejnost zdarma bez ohledu na to, zda se jedná o zákazníky ČEZ či nikoliv.

„Potenciál ušetřit významně za energie pomocí dobře rozmyšlených úsporných kroků je u českých domácností stále ještě obrovský. Zateplení, výměna oken, pořízení fotovoltaiky, to všechno jsou opatření, která mohou snížit spotřebu o desítky procent. ČEZ Prodej má s tématikou úspor dlouholeté zkušenosti a navíc řadu odborníků, kteří umí fundovaně posoudit situaci konkrétní domácnosti. V rámci roadshow se tak každý může přijít poradit, jak do budoucna platit méně,“  říká generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

Projekt ČEZ Akademie zaměřený na komplexní poradenství zejména v oblasti energetických úspor spustil ČEZ loni.  Lidem, kteří chtějí realizovat energetické úspory, mít energie pod kontrolou a aktivně řídit svoji spotřebu, zprostředkovává přístup k know-how špičkových odborníků. Zákazníci tak získávají konkrétní doporučení a případně ujištění, že jdou ve svých již realizovaných opatřeních správnou cestou.

I letos budou pro všechny zájemce k dispozici odborníci hned na několik oblastí. Osobní konzultace tak mohou příchozí využít například na téma zavádění úsporných opatření v domácnosti, pořízení fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla, správné nastavení záloh, jak si poradit s případným vysokým nedoplatkem za energie, nebo jaké různé produkty na elektřinu a plyn máme aktuálně v nabídce. „V rámci každého zastavení jsou také naplánovány přednášky o aktuálním dění, které energetiku zasazují do širšího evropského i světového kontextu,“ dodává ještě Tomáš Kadlec.

Hlavní přednáška na obou místech začíná v 9 hodin a druhá v 15.30 hodin a je vždy věnována tématu „Jak dostat energie pod kontrolu“, což například obnáší konkrétní příklady pro úsporu energií v bytech a domech, představení moderních technologií pro rodinné domy, ale i jak si dát pozor na energošmejdy. Poté bude následovat klasické energetické poradenství, včetně kontroly nastavení záloh a plateb u odběru elektřiny a plynu v domácnostech, a také konzultace s odborníkem na stavební a energetické úspory domů. Pro zpestření celého dne jsou pro návštěvníky ČEZ Akademie připraveny speciální brýle s virtuální realitou ReakTOUR, které je přenesou do běžně nepřístupných míst českých jaderných elektráren.

V průběhu loňského roku se roadshow ČEZ Akademie uskutečnila ve 12 městech po celé republice. Na přednášky a diskuze s experty ČEZ Prodej dorazilo téměř 4 000 účastníků. Letos v prvním pololetí na ně navazuje dalších 20 zastavení. ČEZ Akademie odstartovala minulý měsíc v západních Čechách v den jejího konání zavítalo do Zákaznických center Skupiny ČEZ v Chebu, Karlových Varech a Plzni a do kinosálu MěÚ Zbiroh celkem 517 návštěvníků. Nyní pokračuje do Olomouckého kraje – do Šumperka – 23. dubna 2024 a pak na východ Čech do České Třebové a do Pardubic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Radana Walderová Previous post FN Ostrava si připomněla Světový den hlasu preventivním vyšetřením hlasivek
Ahoj Next post Duel v Kooperativa NBL: Opava vs. NH Ostrava – Epické střetnutí plné napětí a dramatu