23. 5. 2024
Ahoj

Duel v Kooperativa NBL: Opava vs. NH Ostrava – Epické střetnutí plné napětí a dramatu

Opava – Ve večerním utkání dne 19. dubna 2024 se ve víceúčelové hale odehrálo nezapomenutelné střetnutí mezi týmy BK Opava a NH Ostrava. Atmosféra v hale byla nabita napětím a očekáváním, a diváci rozhodně nebyli zklamáni.

Oba týmy předvedly skvělý výkon, až do posledních vteřin zápasu bylo napínavé, jakým směrem se utkání nakloní. Opava, obhájce trofeje, nastoupila s odhodláním potvrdit svou dominanci, zatímco NH Ostrava se snažila ukázat, že se na ni lze spolehnout jako na silného soupeře.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Začátek zápasu byl napínavý, s oběma týmy se snažícími prosadit svůj herní styl. První čtvrtina skončila ve prospěch domácího týmu Opavy, který si vypracoval náskok 28:23. Nicméně, NH Ostrava nechtěla ustoupit a během druhé čtvrtiny dokázala obrátit situaci ve svůj prospěch. Jejich obrana byla neoblomná a jejich útok efektivní, což jim zajistilo vedení po poločase 39:47.

Druhá polovina zápasu nabídla ještě větší drama. Obhájce začal ztrácet dech a NH Ostrava si udržovala svůj náskok. Nicméně, tým Opavy nebyl ochoten se vzdát a s úsilím a odhodláním se snažil zvrátit situaci ve svůj prospěch. Poslední čtvrť ukázala, že tým Opavy má sílu k obratu, když dokázal snížit náskok soupeře.

Ahoj
foto: BK Opava

Ve vyrovnaném závěru bylo rozhodující každé zakončení. Obě týmy bojovaly s maximálním úsilím, aby dosáhly vítězství. Nakonec se však ukázalo, že NH Ostrava byla tou silnější, když dokázala udržet svůj náskok a vyhrát zápas se skóre 82-84.

Toto utkání přineslo fanouškům skvělou podívanou plnou vášně, dramatu a sportovního ducha. Obě mužstva ukázala svou kvalitu a odhodlání, a lze očekávat, že jejich souboje budou i nadále napínavé a vyrovnané.

foto: BK Opava

BK Opava VS NH Ostrava 82:84 (28:23, 11:24, 26:24, 17:13)

Ohlasy po utkání:

David Zach (asistent BK Opava): „Vyhrál dneska lepší tým, Ostrava ukázala bojovnost, ukázala soudržnost, ukázala talent, Madden s Rhodesem dneska Ostravu podrželi, my jsme hlavně nezvládli druhou čtvrtinu, kdy nám to uteklo, a pak jsme to už doháněli, zaplaťpánbůh, že jsme to nevzdali a snažili se utkání zvrátit. Šahali jsme po vítězství, ale nakonec se to nepovedlo a Ostrava zaslouženě vyhrála.”

Luděk Jurečka (křídlo BK Opava): „Tvrdý play-off zápas, který ukíázal, že každý zápas je jiný, dneska Ostrava do toho šla ještě s větší bojovností a větší touhou po tom vítězství. My jsme se nemohli najít, dlouho jsme byli pod děkou, nevycházelo nám to. Postupně jsme se vraceli, ale vždycky tam byl nějaký koš s faulem, nebo nepozornost a bohužel nás to dneska stálo to vítězství. Ale série se hraje na čtyři vítězství, je to 1-1 a my jedeme dál.”

Adam Choleva (kouč NH Ostrava): „Děkuju fanouškům jak Opavy, tak Ostravy, udělali pěknou kulisu, opět se ukázalo, že i tady naše derby láká, což je super, ale dneska jsme šťastnější my a ještě jednou se sem vrátíme a uvidíme co z toho bude. Dneska jsme do toho dali opravdu srdíčko a asi větší energii než než Opava a hlavně jsme tu intenzitu dokázali udržet po celých čtyřicet minut, což bylo klíčové.”

Matej Majerčák (rozehrávač NH Ostrava): „Velmi dobrá výhra pro nás, myslím si, že nic víc jsme si nemohli přát než jít za stavu 1-1 do Ostravy. Byl to velmi těžký zápas, fyzický stejně jako včera, hodně útočných doskoků a otevřených střel. Opava má skoro všechny hráče střelce, takže velmi trojek proměnili, ale myslím si, že na konci jsme ukázali charakter a to, že jsme chtěli víc vyhrát jako Opava dnes a věřím, že zregenerujeme co nejvíc a doma výhru potvrdíme.”

TOP 5 hráčů utkání:

BK Opava

  • Jakub Šiřina 15 bodů, 2 doskoky a 6 asistencí
  • Radovan Kouřil 13 bodů, 2 doskoky a 7 asistencí
  • Filip Zbránek 13 bodů a doskoky
  • Jakub Mokráň 8 bodů, 2 doskoky a 1 asistence
  • Adam Pecháček 8 bodů a 3 doskoky

NH Ostrava

  • Rashad Madden 23 bodů, 3 doskoky a 3 asistence
  • Jarrid Rhodes 18 bodů, 1 doskok a 1 asistence
  • Dominik Heinzl 11 bodů, 5 doskoků a 1 asistence
  • Michal Svoboda 11 bodů, 4 doskoky a 3 asistence
  • Elyjah Williams 7 bodů, 7 doskoků a 4 asistence

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čez Akademie Previous post Do zákaznických center v České Třebové a Pardubicích zavítá ČEZ Akademie a poradí s úsporami energií
978c51b7 3e1f 4e77 Bab3 49eb55ad11d1 Next post Talenty na vrcholu: Hvězdy zítřka osvětlují královéhradeckou kulturu