19. 5. 2024
Ephoto360.com 163b7df30ebcc0

Sportovní hala u hradecké stavebky bude energeticky úspornější

Hradec Králové – Po více jak jedenácti měsících skončily stavební práce na rekonstrukci sportovní haly Střední průmyslové školy Hradec Králové. Celkové náklady projektu na snížení energetické náročnosti vyšly na více jak 22 milionů korun.

„Hlavním cílem této investice bylo zajistit sportujícím studentům a jejich učitelům lepší podmínky pro sportování ve stávající budově. Velice důležitá je ovšem také energetická úspora, která se rovněž pozitivně projeví v nižších provozních nákladech. Objekt je nově kompletně zateplený včetně nových oken, střešního pláště a vzduchotechniky. Zmodernizovali jsme také vedení pro větrání a chlazení počítačových učeben,“ popsal rekonstrukci první náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za oblast investic.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Celkové náklady vyšly na více jak 22 milionů s DPH, přičemž přes 5,8 milionu korun pokryla dotace z Operačního programu Životní prostředí. Administrací projektu mělo na starosti Centrum investic, rozvoje a inovací (CIRI).

Projekt na snížení energetické náročnosti není jedinou investicí z poslední doby v tomto objektu. V roce 2022 zde probíhala kompletní výměna osvětlení za 371 tisíc korun včetně DPH.

„Do snižování energetické úspornosti investujeme dlouhodobě a tyto projekty představují v rozpočtu velice významnou položku. Letos takto dokončíme podobné projekty u školských budov v hradecké Vážní ulici, Novém Městě nad Metují, Novém Bydžově, Mladých Bukách, Jaroměři či Nové Pace a v podobném trendu hodláme pokračovat i v dalších letech,“ doplnil náměstek Bulíček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Cycling 862278 1920 Previous post Kvapem se blíží Českotřebovský cyklomaraton
2022 06 04 19.45.16 Next post Přijďte se zúčastnit znovuzrozeného pochodu Toulání kolem Orlice