29. 5. 2024
Vizual Pozar Australie 2020 V2 1920x1080px

Zoo Praha se za velmi krátkou dobu podařilo dát dohromady na pomoc Austrálii sumu, která předčila veškerá očekávání

Za pouhého dva a půl dne se prostřednictvím sbírky, kterou zoo vyhlásila v pondělí navečer, vybralo již 876 608 korun. Dalších 160 000 korun jde z projektu „Tři koruny ze vstupu“. Dohromady je tak již teď na pomoc Austrálii připraveno více než jeden milion korun!

S australskými kolegy dlouhodobě spolupracujeme – podporujeme například záchranu ďáblů medvědovitých. I proto jsme se teď rozhodli Austrálii v její těžké situaci finančně pomoci, protože rozsáhlé požáry ohrožují tamní faunu a zásadně zhoršují již tak vážnou situaci mnoha jedinečných druhů, uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Po zkušenostech s povodněmi v naší zoo sami nejlépe víme, že jakákoli – i drobná – pomoc znamená pro postižené nesmírně mnoho.

Již v pondělí ráno vyzvala Zoo Praha veřejnost, aby podpořila konto Bushfire Emergency Wildlife Fund spravované Zoos VictoriaSoučasně navrhla Radě hl. m. Prahy, aby na toto konto uvolnila 10 000 AUD. Tento návrh dnes Rada schválila.

Konkrétně se jedná o pomoc v rámci in-situ projektů, na které přispívá částkou tři koruny každý návštěvník, který přichází do Zoo Praha, vysvětlil náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček. V této katastrofální situaci poskytneme Zoos Victoria prostředky na urgentní veterinární péči a na záchranu životního prostředí.

V pondělí navečer pak pražská zoo – aby vyhověla i návštěvníkům, kteří chtěli přispívat přímo jejím prostřednictvím – zřídila speciální variabilní symbol pro pomoc Austrálii, a to v rámci již existujícího sbírkového konta „Pomáháme jim přežít“.

Číslo účtu: 43-6804660247/0100
Variabilní symbol: 12020
Poznámka pro příjemce: Austrálie

Doposud vybraná suma – ke středě 8. ledna 876 608 korun – překvapila i ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka:

Každému, komu není osud australské (nejen) fauny lhostejný a na její záchranu přispěl nebo se přispět chystá, patří obrovské díky! shrnul.

Prostředky, které takto zoo získá, budou využity v souladu s účelem sbírky, tedy na ochranu přírody a ohrožených druhů živočichů. Rozděleny budou po konzultaci pražské zoo s australskými kolegy.

zdroj: https://www.zoopraha.cz/vse-o-zoo/press/tiskove-zpravy/12129-pres-milion-korun-na-pomoc-australii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Screenshot 2 Previous post Obránce FC Hradec Králové Kristian Zbrožek říká : Musíme být pro soupeře nechutní
Tooth 1015404 1280 Next post Preventivní program Zdravý úsměv pomáhá s péčí o zuby malých dětí již 20 let