4. 12. 2023
Dlouhokrčka Rotiská

ZOO Praha představuje kriticky ohrožené Dlouhokrčky Rotiské

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Tyto zajímavé sladkovodní želvy obývají pouze nevelký indonéský ostrov Roti a v přírodě jsou takřka vyhubené. Proto se těší pozornosti evropských zoologických zahrad, které založily jejich záchranný chov.

„Vhodný moment našeho vstupu do tohoto projektu nastal při navázání spolupráce s rakouskou záchrannou a výzkumnou stanicí „Turtle Island“ v Grazu. Na podzim 2018 jsme si přivezli osm čerstvě vylíhlých dlouhokrček, které jsme umístili v zázemí. Teď nastal čas představit vzácnou želvu veřejnosti,“ vysvětlil kurátor chovu plazů a obojživelníků Petr Velenský.

        Dlouhokrčka rotiská (foto Petr Hamerník)

V expozici jsou navíc stále k vidění také dlouhokrčky oblé (dříve pojmenované jako drsné, později Siebenrockovy), jen je chovatelé přemístili do velké nádrže lemující výběh orangutanů. Nyní tedy mohou návštěvníci porovnávat v pavilonu Indonéská džungle dva druhy dlouhokrček. Jeden je vítá při příchodu, druhý se s nimi loučí před východem z pavilonu.

zdroj: https://www.zoopraha.cz/vse-o-zoo/press/tiskove-zpravy/12194-zoo-praha-predstavuje-kriticky-ohrozene-dlouhokrcky-rotiske

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Praha Nové Logo Iii Previous post Signatáři podepsali memorandum o přeměně budovy Nákladového nádraží Žižkov
Road 1209369 1280 Next post Rok 2020 na krajských silnicích: investice a opravy za téměř 1,4 miliardy