22. 4. 2024
Stylish Woman With Suitcase And Bag Walking On Street Near 3885493

Změny jízdních řádů autobusů a vlaků platí od neděle 14. června

V neděli 14. června 2020 vstoupí v platnost změny jízdních řádů autobusové a vlakové dopravy. Mezi nejvýznamnější změny patří zavedení autobusového spoje z Hradce Králové přes Trutnov, Janské Lázně, Pece pod Sněžkou a na Pomezní Boudy a prodloužení trasy spěšného vlaku Dobrošov do Pardubic, či zavedení spěšného vlaku do Krkonoš a nové spoje mezi Náchodem a Dobruškou.

„Úpravy jízdních řádů v autobusové a vlakové dopravě převážně souvisí se začátkem letních prázdnin.  Mezi nejvýznamnější změnu, která určitě potěší cestující v Královéhradeckém kraji, patří zavedení autobusového expresního spojení z Hradce Králové přes Trutnov, Janské Lázně, Pec pod Sněžkou a na Pomezní Boudy,“ sdělil první náměstek hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství Martin Červíček.

Nový spoj linky IREDO 191 pojede každou sobotu od 20. června do 30. září v 8:30 z Hradce Králové a spojí krajské město a Jaroměř s největšími středisky východních Krkonoš. Spoj zastaví u lanovky v Janských Lázních, v Peci pod Sněžkou a dojede až na hřeben k Pomezním boudám, odkud se vydá v odpoledních hodinách zpět do Hradce Králové. „Oba spoje zajistíme bezbariérovým autobusem pro handicapované občany, protože z jednotlivých zastávek vedou bezbariérové turistické trasy například do Obřího dolu či Antonínova údolí,“ dodal náměstek hejtmana Červíček s tím, že tyto spoje doplní stávající nabídku víkendového spojení vlakem mezi Hradcem Králové a Svobodou nad Úpou s přestupem na autobus do krkonošských středisek.

Mimo to pojedou další dva bezbariérové sobotní spoje mezi Malou Úpou a Pecí pod Sněžkou, a to  v 10:45 z Pomezních Bud do Pece pod Sněžkou a v 12:35 z Pece na Pomezní Boudy. V pracovní dny v červenci a srpnu také pojede přímý spoj mezi linkami IREDO 407 a 404 v 6:30 z Hradce Králové přes Trutnov do Pece pod Sněžkou a v 9:20 z Pece pod Sněžkou přes Janské Lázně a Trutnov do Hradce Králové. Provozní spojení několika linek reaguje na kapacitní problémy z minulých let na dopoledním spoji z Pece pod Sněžkou do Janských Lázní.

Od neděle 14. června také vstoupí v platnost i změna železničního jízdního řádu. „Cestující oblíbeného spěšného vlaku Dobrošov určitě potěšíme prodloužením jeho cesty až do Pardubic. Další pozitivní změnou je nový spěšný vlak do turistické oblasti východních Krkonoš a nové odpolední vlaky mezi Náchodem a Dobruškou,“ upozornil na novinky ve vlakové dopravě první náměstek Červíček.

Další železniční spoje, na nichž nastávají změny, jsou například:  trať 031 Pardubice – Hradec Králové – Jaroměř, trať 041 Hradec Králové – Jičín – Turnov nebo Trať 045 Trutnov – Svoboda nad Úpou, trať 046 Stará Paka – Lomnice nad Popelkou, trať 047 Trutnov – Teplice nad Metují a na trati 064 Mladá Boleslav – Lomnice nad Popelkou.

Cestující, kteří chtějí využít autobusovou a vlakovou dopravu v Královéhradeckém kraji, najdou nejvýhodnější spojení ve vyhledávačích například: www.idos.cz. Případné připomínky a náměty k jízdním řádům mohou směřovat na e-mail doprava@kr-kralovehradecky.cz .

Ve veřejné dopravě v Královéhradeckém kraji nyní probíhá kampaň „Jedeme opět naplno“, která chce co nejlépe cestující informovat a přilákat je opětovnému využívání autobusů a vlaků při cestování do zaměstnání, do školy, kulturou a za výlety. „V průběhu kampaně chceme cestujícím představit veškeré výhody cestování veřejnou dopravou, která je za dodržení všech nastavených pravidel pohodlná a bezpečná,“ konstatuje náměstek Martin Červíček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Thermostat 250556 1280 Previous post Kraj rozdělí další finance na kotlíkové dotace
Architect Architecture Artist Blur 268362 Next post Kraj letos připravuje výstavbu pěti sociálních zařízení za 867 milionů korun