29. 5. 2024
Pěší Zóna Červen 1

Změna systému dopravy na nově zrekonstruované pěší zóně

Rekonstrukce pěší zóny v Trutnově začala v červenci 2020 a nyní se chýlí ke konci. Kromě nového vzhledu a vybavení se však dočká také výrazné změny v systému dopravy. Cílem je bezpečnější prostor pro chodce a cyklisty se zachováním zásobování místních obchodů.

Do počátku rekonstrukce se radnice potýkala s neřízeným chováním některých řidičů, kteří vjížděli svými vozidly do prostoru pěší zóny na Horské ulici a parkovali zde. Zhruba od 1. července se dopravní situace zásadně změní a vjezd bude umožněn v omezeném režimu. Zásobování obchodů bude nově možné denně v intervalech 6:00-10:00 a 17:00-20:00.

Zároveň na pěší zónu budou moci vjet pouze vozidla dopravní obsluhy vážící méně než 4 tuny, nebo vozidla s povolením Městského úřadu Trutnov. Nové řešení dopravy myslí také na cyklisty, kteří na pěší zónu budou moci vjíždět. „Věřím, že si občané brzy zvyknou a tyto změny ocení. Cílem je, aby v exponované době pěší zóna sloužila hlavně chodcům a cyklistům, aniž by je rušila a ohrožovala projíždějící motorová vozidla. Od Dopravního inspektorátu Policie ČR již máme kladné stanovisko, tudíž nyní už jen zbývá vyrobit a nainstalovat dopravní značení,“ vysvětluje Tomáš Hendrych, místostarosta města Trutnova.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Samotná rekonstrukce pěší zóny v úseku od Krakonošova náměstí po náměstí Republiky by měla být hotová do konce června. Město do proměny svého centra investovalo 44 milionů korun. Nová dlažba už je položená, na jaře se zasadily stromy podél celé zóny, postupně přibývá nový mobiliář a brzy spustíme vodní prvek na Svatojanském náměstí. Chceme, aby se zrekonstruovaná pěší zóna stala příjemným místem pro trávení času a setkávání lidí. Slavnostní otevření chystáme na začátek září, kdy se tu koná tradiční Trutnovský jarmark,“ dodává Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

105 Previous post Hudební happening s Filharmonií pod letním nebem
Medicine 5103043 1920 Next post S náklady na provoz covidové linky pomůže hradecké fakultní nemocnici kraj