20. 4. 2024
Mountfield Hc 4k Czech Hockey Club Emblem Logo Besthqwallpapers.com 1366x768 1

Změna na lavičce Mountfieldu HK! K A-týmu se vrací Tomáš Martinec

Vladimír Růžička opouští hradeckou organizaci, kormidla A-mužstva se ujme znovu Tomáš Martinec. Rozhodlo o tom představenstvo klubu na svém úterním jednání. Hradecký rodák se k týmu vrací po jednoroční pauze a bude chtít navázat na práci, kterou u hlavního mužstva v minulosti odvedl. Aktuálně probíhá výběr jeho asistentů, zbytek realizačního týmu by měl zůstat beze změn.

V úterý 23. března skončila Hradci Králové sezóna 2020/21 a přesně o týden později je jasno o tom, kdo bude hlavním koučem pro ročník následující. Tomáš Martinec působil dlouhodobě u A-týmu coby asistent, v sezóně 2018/19 nad ním převzal plnou odpovědnost. V dalším roce ho na střídačce doplnil Vladimír Růžička, který po něm následně funkci převzal.

Pod nejzkušenějším ligovým koučem zakončili Východočeši základní část na 6. místě, v předkole vyřadili Litvínov 3:0, jenže ve čtvrtfinále nestačili na Liberec 0:4. Cíl v podobě postupu mezi čtyři nejlepší týmy se tak naplnit nepodařil. Představenstvo klubu následně rozhodlo jednomyslně o tom, že se Vladimír Růžička s Mountfieldem HK rozloučí. U A-týmu nebudou pokračovat ani dosavadní asistenti David Kočí a Daniel Branda.

„Sezóna bohužel nedopadla podle našich představ, proto se představenstvo klubu jednomyslně shodlo na tom, že Vladimír Růžička u týmu pokračovat nebude. Tímto bych chtěl Vláďovi a jeho asistentům poděkovat za práci, kterou pro klub odvedli. Do dalších profesních let přeju všem hodně štěstí,“ říká generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Vedení klubu se rovněž shodlo na tom, že vsadí na trenéra z vlastní líhně, hradeckého rodáka Tomáše Martince. Dosavadní šéftrenér sportovního centra mládeže vedl v průběhu sezóny 2020/21 akademické týmy Mountfieldu HK, ročník byl však již na podzim kvůli nepříznivé epidemiologické situaci odložen a následně zrušen.

V současné době probíhá výběr asistentů, který mají na starost sám staronový hlavní trenér a generální manažer Aleš Kmoníček. „Máme představu, že by realizační tým působil v širším složení. Budeme ještě více spolupracovat s Kolínem a chceme, aby se jedna osoba této činnosti věnovala intenzivněji. Propojení by mělo být také s hradeckou juniorkou, čímž vznikne pomyslný trojúhelník A-tým – Kolín – junioři, aby byl přechod mladých hráčů do seniorského hokeje co nejplynulejší. S ostatními členy realizačního týmu panuje spokojenost a chtěli bychom, aby zůstal celý pohromadě. Jednání s nimi však budou teprve probíhat,“ dodává Aleš Kmoníček.

Na několikahodinovém jednání se představenstvo společnosti zabývalo zejména otázkou budoucnosti A-týmu a ekonomickou situací klubu v souvislosti s aktuálně skončenou a nadcházející sezónou. Další důležitá témata, včetně zakoupených permanentek a jejich kompenzací, se vzhledem k časové tísni na program jednání nedostala. Tyto záležitosti budou řešeny během nadcházejícího jednání představenstva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 Mg 7376 Nahrávání Cd Bach 18. Prosince 2020 Foto Tereza Fabiánková Previous post Hradecká Filharmonie volá abonentům a skládá novou sezónu
Landfill 1642754 1280 Next post Česko o víkendu díky dobrovolníkům znatelně prokouklo