22. 4. 2024
Společné Foto Všech Oceněných

Zlatý erb má vítěze letošního ročníku

Známe nejlepší weby obcí a měst pro letošní rok. V krajském kole soutěže Zlatý erb se v kategorii obcí na prvním místě umístil Vlkov. Městům kraluje Nové Město nad Metují. Cena za nejlepší elektronickou službu míří do Hradce Králové.

Ceny vítězům 23. ročníku soutěže předal dnes odpoledne v sídle krajského úřadu hejtman Martin Červíček. V Královéhradeckém kraji se do soutěže zapojilo 33 webových stránek či elektronických služeb, nejvíce z nich v kategorii obce.

„Snadný přístup k včasným, srozumitelným, přehledným, a především pravdivým informacím je v dnešní době důležitější než kdy dřív. Ukázalo se to i během současné pandemie nebo nyní při živelných pohromách. Život občanům usnadňují také nejrůznější elektronické služby. V jejich zavádění jsou naše města a obce velice kreativní, proto je dobré na příklady dobré praxe upozornit,“ říká hejtman Martin Červíček.

Vítězové jednotlivých kategorií budou Královéhradecký kraj reprezentovat v celostátním finále, jehož vítěze vyhlásí 19. 10. předseda Senátu PČR Miloš Vystrčil.

Pořadí soutěžících:

Města:

  1. https://www.novemestonm.cz Nové Město Nad Metují
  2. http://www.mestodobruska.cz Dobruška
  3. https://www.novybydzov.cz Nový Bydžov

Obce:

  1. https://obecvlkov.cz Vlkov
  2. https://www.lovcice.eu Lovčice
  3. https://www.obecmokre.cz Mokré

Elektronické služby:

  1. https://portal.mmhk.cz Catbot-elekronický asisent Hradec Králové
  2. http://www.mudk.cz/strategickeprojekty Mapa strategických projektů v rámci Mapového portálu GIS Dvůr Králové nad Labem
  3. http://ceskaskalice.cz/hlasenizavad Česká skalice 

          

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Img 20210623 191138 Snapseed Previous post Skvělý 26. ročník mezinárodního divadelního festivalu Regiony v Hradci Králové je minulostí
Muzeum Eliscino Nabrezi 465 Next post Muzeum Východních Čech zve na prázdninový program