19. 5. 2024
Mountfield Hc 4k Czech Hockey Club Emblem Logo Besthqwallpapers.com 1366x768 1

Zkušená posila do útoku! Do Hradce přichází Vladimír Růžička ml.

644 ligových startů a 323 bodů. Vladimír Růžička mladší za svou kariéru nepoznal kromě mezistátních zápasů jiná než česká kluziště a bude v tom pokračovat i nadále. Domluvil se totiž na spolupráci s Mountfieldem HK, kde se opět setká se svým otcem – hradeckým hlavním trenérem.

Východočeský klub se už nějaký čas poohlíží po produktivním centrovi ve střední hokejové generaci, který bude použitelný na přesilovky. A právě tyto parametry sedí na 190 cm vysokého a téměř metrákového útočníka, který naposledy hájil barvy pražské Sparty. Mladší z úspěšného hokejového rodu Růžičků nastřádal v uplynulé sezóně 26 bodů, od roku 2011 se vždy dostal přes 20 bodů v základní části.

Na tento stabilní přínos bude chtít navázat potřetí v kádru svého otce. Po Slavii a Chomutovu spolu budou spolupracovat nově na soutoku Labe s Orlicí. „Již delší dobu jsme sháněli kreativního centra, který by nám pomohl zlepšit přesilové hry, byl silný na puku, úspěšný na vhazování a samozřejmě uměl dát gól. To vše Vláďa splňuje. Slibujeme si od něj především zlepšení přesilových her a produktivity,“ říká generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Námluvy se zkušeným útočníkem probíhaly již v minulosti, dotaženy byly definitivně před ročníkem 2020/21. „Byli jsme spolu v kontaktu již minulou sezónu, kdy především z rodinných důvodů, kvůli malým dětem, dal přednost angažmá ve Spartě. Po vzájemné dohodě ohledně ukončení kontraktu se Spartou jsme začali jednat o možné spolupráci. Musím říct, že jednání s Vláďou a jeho agentem byla velmi korektní a poměrně rychlá,“ těší Aleše Kmoníčka.

Nová akvizice hradeckého Mountfieldu podepsala pod Bílou věží smlouvu na dva roky, k týmu by se měl čtyřnásobný extraligový medailista připojit v průběhu července.

Profil Vladimíra Růžičky ml.

Vladimír Růžička ml. se narodil 17. února 1989 v Mostě, odchovancem je však pražské Slavie, kde se naučil hokejovému řemeslu. Už v mládežnických letech prokazoval vysokou produktivitu (vždy v průměru více než bod na zápas), není tak divu, že prošel všemi reprezentačními výběry. Na mistrovství světa do 18 let byl zároveň kapitánem a tým dotáhl k bronzu. To už měl na kontě také dva dorostenecké tituly.

Když ho v roce 2007 draftoval ve 4. kole Phoenix Coyotes, už měl coby dorostenec na kontě první ligové zápasy i body. Ve Slavii pokračoval až do sezóny 2014/15, během toho posbíral kompletní sadu medailí – mistrovský titul, stříbro a dva bronzy. Jeho další kroky vedly do prvoligového Chomutova, kterému pomohl vybojovat extraligovou příslušnost. Za Piráty válel ještě další čtyři roky.

Po jejich finančních problémech a pádu do druhé nejvyšší soutěže přijal 190 cm vysoký a 98 kg vážící centr novou výzvu a upsal se pražské Spartě. V ní znovu prokázal, že se mu bodově daří bez ohledu na sílu mužstva. Připsal si v základní části 26 bodů a tím pádem se podeváté dostal přes 20 bodů. Maximum zaznamenal v ročníku 2018/19 s “A” na dresu, když vstřelil 16 gólů, ke kterých přidal 23 asistencí. Po předčasném konci v Praze se rozhodl, že bude i nadále věrný českým ledům a upsal se na dva roky hradeckému Mountfieldu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

P1470146 Previous post Vladimír Kiseljov zahájil svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce
83481369 902943413544764 998090845573873664 N Next post Vladimír Kiseljov vystavuje v Týnské literární kavárně v Praze obrazy s podtitulem: Myšlenka tělem