Hradec Králové – Uplynulou neděli šlo hradeckým hokejistům na domácím ledě o všechno, protože ve čtvrtfinále Generali play off Tipsport extraligy prohrávali s mladoboleslavským týmem již 3:1 na zápasy. Bohužel ani tento zápas nevyšel podle jejich představ a Mountfield HK pro tuto sezónu skončil. 

1. třetina

Utkání poměrně rychle otevřela k radosti domácích fanoušků branka z čepele Jakuba Orsavy. Gól padl v čase 03:10, Petr Koukal ostře vypálil na hostujícího brankáře Gašpera Krošelje a puk mezi jeho betony putoval do branky, Jakub Orsava ho tam ještě raději doklepl. V čase 15:57 byl na hradecké straně potrestán za zdržování hry gólman Filip Novotný, dvouminutový trest šel za něj odpykat kapitán týmu Radek Smoleňák. Mladoboleslavští hráči početní výhodu rychle zužitkovali a v čase 16:14 dal branku za pomoci nešťastné teče Jérémieho Blaina Jan Stránský. Stav utkání byl po prvním dějství 1:1.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

2. třetina

V šesté minutě druhého dějství hradečtí hodně zatápěli hostujícímu týmu. Nejprve Jakub Orsava trefil boční síť branky a poté se hodně zapotil hostující gólman proti několika dorážkám a tvrdé střele Radka Smoleňáka, kterou vyslal z mezikruží. Poté měli výhodu přečíslení v přesilové hře hradečtí, ale tuto šanci nevyužili, zrovna tak po nich mladoboleslavští. Další branka padla v čase 36:56 od hradeckých lvů. Jordann Perret našel šikovnou přihrávkou Aleše Jergla a ten využil mezery přesouvajícího se Gašpera Krošelje a perfektně ho propálil. Stav utkání 2:1. Ve druhé třetině už gól nepadl a tak do šatny mohli jít hradečtí s úsměvem na rtech.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

3. třetina

V posledním dějství nebyla nouze o infarktové situace. V čase 46:56 srovnávají mladoboleslavští na 2:2. Martin Pláněk poslal ideální přihrávku na Ondřeje Najmana a ten nemilosrdně skóroval.  Další gól do statistik zápasu se zapsal nedlouho poté a opět padl z hostujících hokejek. V čase 49:02 opět přihrával na gól Martin Pláněk, tentokrát na hokejku Oscara Flynna, který zakončil bekhendem do protipohybu domácího brankáře Filipa Novotného. Stav utkání byl 2:3 a hradecké tribuny značně posmutněly, ale ještě nebyl zdaleka všemu konec. V čase 56:16 oslabil Mladou Boleslav faulem Ondřej Najman a šel si za držení posedět na 2 minuty. Přesilovou hru Mountfield HK úspěšně zužitkoval. Hlavní kouč Hradce Králové Tomáš Martinec rozhodl, že tým zkusí početní výhodu v šesti hráčích bez gólmana. Nikita Ščerbak zavěsil v čase 57:52 kotouč pod horní tyč. Domácí fanoušci doslova explodovali radostí, utkání bylo srovnáno na 3:3. Jelikož do konce třetí třetiny již gól nepadl tak se šlo do prodloužení.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

Prodloužení

V čase 63:36 se do slušné šance dostal Ahti Oksanen, ale bohužel z otočky netrefil branku. V čase 67:33 je rozhodnuto. Mladoboleslavský Martin Ševc z otočky poslal puk na Miloše Kelemena a ten šikovnou tečí rozhodl. Zápas vyhrál hostující tým 4:3 a postupuje do semifinále.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

Další fotografie naleznete zde.