25. 5. 2024
Cf231e41 4cc7 45bf A093 14118c73fe60

Zhotovitel parkovacího domu převzal staveniště

Zástupci Královéhradeckého kraje předali zhotoviteli akce „Rozšíření parkovací kapacity v dolním areálu Oblastní nemocnice Náchod“ prostor staveniště. Z výběrového řízení vzešla jako vítězná nabídka společnosti GEOSAN GROUP a. s., s cenou necelých 49 milionů korun bez DPH.

„Stavba má být hotova za osm měsíců, poté začne zkušební provoz. Nová třípatrová budova bude sloužit v první řadě pacientům a jejich návštěvám. Realizací celé zakázky vznikne 180 nových parkovacích míst,“ řekl hejtman Martin Červíček, který se předání staveniště osobně účastnil.

foto: Královéhradecký kraj

„Předmětem stavebních prací je vedle výstavby nového krytého parkovacího objektu také rekonstrukce a rozšíření dvou parkovacích ploch – v místě hlavního vjezdu do areálu nemocnice a u pavilonu patologie,“ vysvětlil první náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za oblast inovací, investic a informačních technologií.

Celková parkovací kapacita nemocnice bude po těchto investicích a opuštění horního areálu okolo 380 míst, což je vzhledem k velikosti náchodské nemocnice dostatečné. Kraj jako zřizovatel nemocnice přesto již nyní zvažuje další možnosti na rozšíření parkovacích kapacit.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Oblastní nemocnice Náchod je největším zdravotnickým zařízením zřizovaným Královéhradeckým krajem, které slouží spádové oblasti s více než 200 tisíci obyvatel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3ce448ea 0bda 11ec 8188 0a9888947c9d Previous post Letní kino v Gayerkách promítá i v září
Purkynova 14 Next post Rekonstrukce komunikace v Purkyňově ulici je dokončena. Náklady na ní dosáhly téměř 16 milionů korun