Tenisový svět zasáhla tento týden velmi smutná zpráva. Ve věku teprve 54 let náhle zemřel bývalý americký deblista Ken Flach. Držitele šesti grandslamových titulů přemohla krátká nemoc, kvůli které byl minulý týden hospitalizován.

Flach, který se narodil v květnu roku 1963, minulý týden odehrál celkem 36 jamek v golfu během jednoho dne, a onemocněl s bronchitidou. Ta se ale po čtyřech dnech proměnila v zápal plic, kvůli kterému musel být hospitalizován v nemocnici. Flachův stav se nadále horšil a jeho životní funkce musely podporovat přístroje. V pondělí však boj o svůj život nezvládl a v Kalifornii zemřel po septickém šoku.

Odchod jednoho z nejlepších deblistů osmdesátých let zasáhl nejen jeho rodinu, ale i celý tenisový svět. Zejména pak jeho přítele a dlouhodobého spoluhráče Roberta Seguse, se kterým se znal už ze školy, a s nímž ho pojilo 40 let přátelství.

Právě s Robertem Segusem zažil Ken Flach také nejlepší léta své kariéry. Profesionály se oba stali v roce 1983 a od prvních měsíců spolupráce patřili k nadějným americkým párům.

Ve dvouhře se sice Flach dokázal také prosazovat a dokonce vystoupal na 56. místo světa, ale největší úspěchy sbíral se Segusem jako deblista. Společně vyhráli dvakrát Wimbledon a jednou US Open, k čemuž přidali další dvě finálové účasti na US Open. Na olympijských hrách v Soulu vybojovali zlaté medaile po dramatickém boji se španělskou dvojicí Sergiem Casalem a Emiliem Sánchezem Vicariem, které udolali po setech 6:3, 6:4, 6:7(5), 6:7(1), 9:7.

Flach během kariéry získal ještě čtvrtý grandslamový titul ve čtyřhře v roce 1993, kdy už hrál po boku Ricka Leache. Ve finále tehdy porazili český pár Martina Damma a Karla Nováčka. Další dva tituly přidal na French Open a ve Wimbledonu ve smíšené čtyřhře po boku Kathy Jordanové.

Celkově získal Ken Flach 34 deblových trofejí. Z toho 28 titulů po boku Roberta Seguse.

zdroj: http://www.tenisovysvet.cz/article/detail/5786–zemrel-byvaly-nejlepsi-deblista-sveta-a-sestinasobny-grandslamovy-sampion