19. 5. 2024
Web1920x1080 01

Zdenko Frťala: Čím dřív si zvykneme na trávu, tím líp

Předposlední zápas zimní přípravy čeká v sobotu Votroky. Na Malšovický stadion přijede FC Písek, tedy soupeř, se kterým Hradečtí loni uzavřeli letní soustředění. Tým Zdenka Frťaly už v uplynulém týdnu vyměnil umělou trávu za přírodní, na ní by se už sobotní utkání mělo hrát. „Čím dřív si na ni zvykneme, tím líp,“ říká hlavní trenér.

Už jen utkání s Pískem a za týden s Chlumcem nad Cidlinou – a začátek jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je za dveřmi. Pro Votroky je potěšitelné, že se do tréninkového procesu zapojili hráči, které v posledních dnech trápily drobné zdravotní problémy, tedy Robert Jukl, Jakub Martinec a Jakub Šípek. „S tím jsem spokojený,“ kvituje Zdenko Frťala.

Seznam fotbalistů, které nemá k dispozici, je tak zase dvoučlenný. I Daniel Procházka s Jiřím Kateřiňákem však dělají pokroky. „Zapojují se do tréninků, jsou schopní běhat. Dá se říct, že jsou na začátku přípravy,“ říká hradecký kouč. Procházka má před sebou odhadem ještě dva až tři týdny, než bude trénovat naplno, Kateřiňák se do plné zátěže dostane o něco později. „Budu u něj opatrný. Zákrok byl vážnějšího charakteru, nechceme to uspěchat,“ upozorňuje Frťala na to, že návrat po operaci vyhřezlé ploténky není snadný.

Nezvykle mírná zima, pokud se to slovo letos vůbec dá použít, umožnila Votrokům to, že se už dva týdny před startem jarní části mohli přesunout z umělé trávy na přírodní. V týdnu trénovali na travnatých hřištích v okolí Hradce i na vlastní tréninkové ploše. Na ní by se také měl sobotní zápas odehrát. „Jsme rádi, že nám to počasí dovolilo. Je to zátěž na nohy, protože terén je měkčí. Hráči se v uvozovkách seznamují s novým povrchem, čím dřív se do toho dostaneme, tím líp,“ pochvaluje si nezvykle příznivé povětrnostní podmínky Frťala. „Zásadní rozdíl je v tom, že umělka je bez drnů, míč tě nepřekvapí odskokem. Na trávě je míč i samotný pohyb nevyzpytatelnější, přechod trvá tak tři čtyři dny, než si na to tělo zvykne,“ popisuje, jak probíhá přesun na normální povrch.

Na začátku týdne se ještě Votroci sešli u obrazovky, kde si podrobně rozebrali chyby z minulých zápasů. „Vyhodnotili jsme si je, důvodů může být spousta – podcenění, lehkovážnost, špatná koncentrace… Nebudeme se v tom patlat, chceme se nastavit na pozitivní myšlení. Každý hráč, který dostane prostor, by si měl vážit toho, že se může dostat do základní sestavy. Chyby k fotbalu patří, nás trápilo to, že se opakovaly a že jsme byli nepoučitelní,“ ohlíží se za přehmaty před vlastní bránou i v soupeřových vápnech Frťala. „Věřím, že je budeme v nadcházejících dvou zápasech minimalizovat, abychom se sami nesráželi dolů. Z devadesáti procent jsme dostali góly po našich chybách, ne proto, že by nás soupeř přehrával,“ je přesvědčený.

Utkání s Pískem začíná v sobotu 22. 2. v pravé poledne na tréninkovém hřišti v areálu Malšovického stadionu. O dvě hodiny dříve je výkop přípravného utkání hradeckého B týmu proti FK Kolín.

zdroj: https://www.fchk.cz/clanek.asp?id=Zdenko-Frtala-Cim-driv-si-zvykneme-na-travu-tim-lip-3390

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dsc01893 Previous post Vedení kraje podpořilo výstavbu infekční kliniky hradecké fakultní nemocnice
Srdce Na Náměstí Václava Havla Next post Fakulta informatiky a managementu UHK oslavila 27. narozeniny, FIMka opět hrála všemi odstíny modré