25. 5. 2024
Prehlidka 15

Zažít Velké náměstí jinak

Hradec Králové – Celorepubliková akce Zažít město jinak se v Hradci Králové koná již po sedmé. Letošní ročník proběhne tentokrát v neděli 19. 9. 2020 v čase od 14 hodin na Velkém a Svatojánském náměstí. Centrum uměleckých aktivit, které ji každoročně pořádá, zve na dílny, hudbu, divadlo, bazárek, skvělou kávu a další občerstvení. Zároveň vyzývá všechny sousedy, aby přišli zaparkovat své nápady k oživení prostor přímo na parkovací místa na Velkém náměstí.

Velké náměstí chce život! V posledních letech se na “staráči” usídlila spousta skvělých projektů, gurmánských obchůdků, dobrých restaurací, vynikajících kaváren a inspirativního umění. Má všechny předpoklady se stát místem, kam směřuje dění a lidské kroky nás, občanů Hradce. Chceme proto zkusit prožít Velké náměstí, dominantu našeho města, jinak! Část prostranství Velkého náměstí tak bude skoro bez aut a může tam zaparkovat živo!

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Vedle akcí ve stylu udělej si sám, kam se již teď hlásí výtvarníci, hudebníci, domácí kutilové, lidé, kteří rádi pečou nebo disponují netradičním posezením se můžete těšit na hudební vystoupení akordeonisty Michala Mihóka, Wiliama Valeriána či na novou pohádku Divadla Lůza. Před Vinotékou In Vino se uskuteční setkání ukulelistů. Těšit se ale můžete především na setkání, seznamování při domácím jídle, které může přinést každý návštěvník a přispět tím k sousedské atmosféře. Přijďte se zaparkovat! Místa na to bude dost. Společně se pokusíme znovu sestavit Velké náměstí tak, aby bylo alespoň na chvíli přátelštější, hravější a bezpečnější. 

„Klademe si za cíl oživit danou lokalitu a poskytnout podmínky pro kreativní a komunitní využití veřejných prostor. Lidé tak mohou získat jiný pohled na místo, kde žijí. Organizacím akce může napomoci k větší publicitě, novým kontaktům nebo k další spolupráci.“ říká ředitelka Centra Martina Erbsová.

Celorepublikový festival na podporu společného sdílení a využívání veřejných prostor je již 14 let jedním z pilířů činnosti pražského Auto*matu. Akce se koná v rámci Evropského týdne mobility, který proběhne v týdnu od 16.-22. září 2021.

Centrum podpory uměleckých aktivit Impuls HK se také věnuje organizaci veřejných akcí, pořádá divadelní přehlídky, filmová promítání, fotografické výstavy a vzdělávání v oblasti umění a kultury pro neprofesionály. Nabídku služeb najdete na www.impulshk.cz. Sledovat je však můžete na Facebooku, Instagramu i Youtube.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dsc 0693 Previous post Modeláři z České Skalice opět pořádají výstavu vláčků
Ae2p4655 Next post Hradečtí Votroci porazili Dynamo České Budějovice 1:0