22. 4. 2024
Plakat Kms01

Zažít Pražské předměstí jinak aneb Sousedská slavnost v srdci Sukových sadů

Již druhým rokem se Komise místní samosprávy Pražské předměstí sever připojuje k celorepublikové výzvě Zažít město jinak!. Po loňském testovacím ročníku se Sukovy sady opět otevřou sousedskému sdílení s bohatým doprovodným programem.

Sobotu 18. září odstartuje ve 13:30 debata na téma rolí komisí místní samosprávy a aktivního sousedství. Našimi milými hosty budou pan Marcel Kraus, který je předseda spolku Senioři Hradec Králové a člen KMS Roudnička a zároveň je jedním z nejaktivnějších organizátorů komunitních aktivit zdola. Dále pak Markéta Kunešová, vedoucí komunitních programů Nadace Via, ve kterých pracuje od roku 2009 a sama se komunitních aktivit účastní i v pražských Kbelích, kde bydlí. Představí se i Jirka Beran, spoluzakladatel spolku Pardubická KOZA, který se v Pardubicích snaží rozvířil poněkud stojaté vody komunitního zahradnictví a kompostování.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po vydatném diskuzním obědě rozezní sady fusion rockové trio 2+1 Jam band, následovat budou divoké kroky a rozvlněné boky v rytmy tanečního studia Bonstep. Se sady přímo sousedí Základní umělecká škola Habrmanova, která pro návštěvníky chystá výtvarné workshopy a také hudební vystoupení kapely složená z jejich žáků. Po loňském ročníku se stali legendou sokolové a sokolky z Pražského předměstí, kteří i letos chystají tematické taneční vystoupení. Novinkou na programu je autorské čtení literátů ze sousedství. Úryvky ze svých knih přednesou Jiří Studený a cestovatel Jaroslav Dršata. K soumraku zahraje členka hradecké Filharmonie Anna Kellerová, svůj sólový koncert pro kontrabas a jeden hlas. Na rozloučenou vám vítr do plachet přidá hard-rock bluesová kapela Wooden ships.

Po celou dobu bude na místě slané i sladké dobroty z To je pekárna a nejlepší pivo na pražském z rodinného pivovaru 713.

Akce se koná pod záštitou Komise místní samosprávy Pražské předměstí – sever. Odkaz na událost najdete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Silnice Z Krňovic Do Třebechovic Previous post Uzavírky postupně končí, letošní opravy silnic se blíží k dokončení
Family 1866868 1920 Next post Týden pěstounství upozorňuje na potřebu náhradní péče