22. 4. 2024
Ludovico Einaudi Press Photo 1 M

Zasněný minimalismus Ludovica Einaudiho opět v Praze

Praha – Ludovico Einaudi, italský pianista, skladatel, autor hudby k řadě filmů jako Samba či Nedotknutelní, se vrací do Prahy po dvou vyprodaných koncertech. Hudebník, který svým přístupem posunul hranice žánrů a je jedním z nejoblíbenějších a nejstreamovanějších skladatelů dneška, vystoupí 12. listopadu v Kongresovém centru Praha.

Einaudi zavítá do Prahy sedm let po svém posledním koncertu. V Kongresovém centru mimo jiné představí svá nejnovější alba Underwater a Music of Care, která vyšla v posledních měsících. Za album Underwater získal prestižní cenu Opus Klassik Award. Nahrávka vznikala v době lockdownů, což ji významně ovlivnilo: To neuvěřitelné ticho, které mě obklopilo, mi pomohlo soustředit se efektivněji. Moje hlava se „vyčistila“ od každodenních starostí. Nemusel jsem plnit žádné termíny, a to mi pomohlo cítit se, jako by mi bylo znovu 18, kdy moje budoucnost ještě nebyla jasná a dělal jsem hudbu jen pro radost,“ komentuje nahrávku skladatel.

Ludovico Einaudi se narodil v roce 1955 v Turíně jako vnuk prvního poválečného prezidenta Itálie. Vystudoval konzervatoř v Miláně a začínal jako skladatel klasické hudby, kterou později spojil s prvky ambientní elektroniky, jemného rocku a world music. Ačkoliv se tak sám neoznačuje, bývá zařazován do proudu hudebního minimalismu, a to po boku takových jmen jako Michael Nyman či Philip Glass.

Za téměř třicet let svého působení vydal řadu alb, která se dostala na vrcholy žebříčků poslechovosti, vyprodává nejprestižnější koncertní sály po celém světě a jeho hudba zazněla v mnoha slavných filmech (Nedotknutelní, Doktor Živago, Taková je Anglie, Země nomádů a další).

Předprodej vstupenek na pražský koncert v rozmezí 1 290 Kč – 2 990 Kč bude zahájen v pátek 5. května v 10 hodin v síti Ticketmaster – https://bit.ly/Einaudi_Praha. Koncert přináší Charmenko Czechia.

Sledujete Facebook událost: www.facebook.com/CharmenkoCZ

ludovico-vizual

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 Previous post Luční ulice v Kopidlně se zazelenala
Olympus Digital Camera Next post Půda druhově bohatého trávníku si pamatuje, ale ne příliš dobře