23. 5. 2024
7856

Žákovský parlament v základní škole T. G. Masaryka

Náchod – Dnes dopoledne přijali starosta Jan Birke, místostarostové Jan Čtvrtečka a František Majer a vedoucí odboru školství Iveta Lukešová pozvání žákovského parlamentu Základní školy T. G. Masaryka v Náchodě na své zasedání. Celkem 13 žáků z šestých až devátých tříd si připravilo pro vedení města řadu konkrétních otázek, na které chtěli znát odpovědi.

V aule školy se pod dohledem paní ředitelky Radky Lokvencové a p. učitelky Natálie Kotopulu hodně debatovalo a děti dostávaly v odpovědích na své otázky mnoho cenných informací a zkušeností o řízení města, jaká je denní rutina chodu úřadu, jak zasedá rada nebo zastupitelstvo města, jaká portfolia spravují starosta/místostarostové, jak se řeší každodenní problémy, atd. A nechyběly ani otázky na tělo.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Pár příkladů všetečných otázek na vedení města:

  • Co vás vedlo k tomu, že jste se postavil do čela města?
  • Co vás motivuje?
  • Snažíte se udržovat soudržnost mezi Náchoďáky, a příp. jak?
  • Jak vypadá Vaše denní pracovní rutina?
  • Dostával jste ve škole pětky nebo jste byl dokonalý žák v první lavici?
  • Kdybyste byl ministr školství, máte nějaký předmět, který byste „odstranil” z výuky?
  • Jaké bylo vše vysněné zaměstnání, když jste byli v našem věku?
  • Bude v Náchodě McDonald?

Vedení města se ptalo i žáků na to, co jim v Náchodě, příp. ve škole chybí, co by uvítali. Odpovědi, které byly často veselé a upřímné, znají zástupci žákovského parlamentu a věříme, že si je nenechají pro sebe. Co by to bylo za návštěvu školy, kdyby neskončila návštěvou školní jídelny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stock Photo Partial View Female Doctor Using Previous post Kraj se snaží přivést mladé lékaře k prestižnímu oboru praktického lékařství
Stock Photo Vintage Light Bulb Next post Energetičtí podvodníci opět na scéně: novým trikem je zneužívání cenových stropů