22. 4. 2024
Ericgales 2018 Mathieubittonl1020613

Začátkem října tohoto roku bude v Praze opět koncertovat jeden z nejlepších kytaristů světa Eric Gales

Eric Gales se českému publiku představil v roce 2013 na Jazz & Blues festivalu v Ústí and Labem a hned v roce následujícím v pražském Lucerna Music Baru. Letos se Eric do prostoru legendárního hudebního klubu v Praze opět vrátí. Tento neobyčejný umělec, jež kříží moderní rock s blues takovým způsobem, že nenechá nikoho chladným, zahraje 12. října opět na podiu Lucerna music baru. 

 Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Goout.

Před šesti lety zde byl nazýván hudební senzací, nyní o něm jako o jednom z nejlepších kytaristů na světě hovoří i hudební ikony jako Joe Bonamassa, Carlos Santana, Dave Navarro nebo Mark Tromonti.

Joe Bonamassa: “Jeden z nejlepších, pokud ne vůbec nejlepší kytarista na světě.”

Carlos Santana: “Je naprosto neuvěřitelný.”

Dave Navarro: “Je záhada, že Eric Gales není to největší jméno v rockové kytaře.”

Mark Tremonti: “Tenhle chlapík by mohl být tím nejlepším hráčem na Zemi.”

Od dětství poslouchal se svými bratry Eugenem a Manuelem spoustu hudby, doma buráceli Jimi Hendrix, Cream, Muddy Waters, Blue Cheer, Albert King, John Lee Hooker, King’s X a Stevie Ray Vaughan. Zajímavostí je, že se pravák Eric naučil podle svých starších bratrů Eugena a Manuela – Little Jimmy Kinga – hrát jako levák.

Brzy si jeho talentu všimli lidé z Elektra Records, kde mu v jeho šestnácti letech vydali v roce 1991 debutové album The Eric Gales Band. O dva roky později vyšlo Picture of a Thousand Faces a v roce 1995 se všichni tři bratři sešli na albu Left Hand Band pod názvem The Gales Brothers. Eric v následujících letech vystupoval jako Lil E s hiphopovými partami Prophet Posse a Triple 6 Mafia.

V roce 2001 se vrací a nahrává své první album na MCA records ‘That’s What I Am’. Následují desky u Shrapnel Records  ‘Crystal Vision’ (2006) a ‘The Psychedelic Underground’ (2007). A čtyři alba na Blues Bureau Internation – ‘The Story of My Life’ (2008), ‘Layin’ Down The Blues’ (2009), ‘Relentless’ (2010) a ‘Transformation’ (2010).

Rok 2009 strávil v káznici ShelbyCounty Correction Center za držení drog a zbraně.

V roce 2013 vydává instrumentální album ‘Ghost Notes’ (Tone Center Records) a  ‘Pinnick Gales Pridgen’ (Magna Carta). Na tom druhém spolupracoval s dUg Pinnickem (Kings X) a Thomasem Pridgenem (Mars Volta, Suicidal Tendencies). Pokračování ve stylu psychedelického blues, hard rocku a progresivního soulu/R&B vyšlo v roce 2014. Téhož roku vydává ‘Good for Sumthin’ (Cleopatra Records) a pak živák ‘A Night on the Sunset Strip’ (2016).

Jako již známý kytarista hrál s Carlosem Santanou – ve Woodstocku v roce 1994 a v roce 2016Zakkem Wyldem, který se také objevil na Good For Sumthin’ a Ericem Johnsonem, který hostoval na tomtéž albu.  Hrál s Bootsy Collinsem & Robertem Randolphem a spolupracoval s Lauryn Hill,

V roce 2017 gramofirma Provogue/Mascot Label Group vydala album ‘Middle of the Road’, které Eric popisuje jako “znovuzrození” po období s alkoholem a drogami. Eric pak spolupracuje s Gary Clarkem Jr., mladými kytaristy Christonem ‘Kingfish’ Ingramem, Eugenem Galesem a Lauryn Hill, Beth Hart nebo Gov’t Mule.

Loni v únoru vydal Eric své nové studiové album ‘The Bookends’ (Provogue/Mascot Label Group). Vzniklo ve spolupráci s Matt Wallacem (Maroon 5, Faith No More, The Replacements) a hostují na něm Beth Hart, Doyle Bramhall II a B. Slade.

Více informací na www.livermusic.cz a https://www.ericgalesband.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

40484303 534591413655911 2444504430637219840 O Previous post Vyjádření hejtmana Královéhradeckého kraje k jednání hejtmanů s vládou
1 Z07 1555 Export Next post V ZOO Praha se narodil Lemur Kata