23. 5. 2024
Img 8191

Žabiny z Brna se potřetí za sebou dostaly do finálové série nejvyšší ženské ligové soutěže

Brno – Potřetí za sebou bude mít nejvyšší ženská ligová soutěž stejné složení finálové série. Pražský USK doplnily po dnešku brněnské Žabiny, které přehrály i potřetí městského rivala KP TANY, tentokrát 75:56. Poražené Brňanky čeká série o bronz s Hradcem Králové.

Žabiny Brno VS KP TANY Brno 75:56 (18:16, 13:18, 22:12 a 22:10)

Kdyby se hledaly tři utkání s extrémně podobným průběhem, stačí se podívat na celou tuto sérii. I ve třetím utkání totiž odehrály Královopolanky s favorizovanými soupeřkami vyrovnaný první poločas, tentokrát dokonce úplně nejlepší, když si do přestávky přenesly těsný náskok, který byl v průběhu druhé čtvrtiny dokonce devítibodový. Pak ale přišla zlomová třetí čtvrtina a vlastně celý druhý poločas byl znovu jasně v režii Žabin, které přestřílely soupeřky 44:22 a dokráčely bez větších potíží k výhře. Za postupem je hnala znovu skvěle zaplněná hala Rosnička, kde ale nechyběl hlasitý hlouček hostujících fanoušků.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Úvod zápasu poznamenaly problémy s časomírou, kvůli kterým se musela hra několikrát přerušovat a po minutě a půl se nehrálo téměř deset minut. Žabiny pak překonaly mírný výpadek a v závěru první čtvrtiny šly do trháku, než jejich ofenziva úplně zkolabovala ve druhé čtvrtině a pouhých třináct bodů dovolilo KP TANY odskočit až do vedení 31:22. Důležitou trojku ale na druhé straně hned Michaele Vondráčkové vrátila Simona Sklenářová a Žabiny se udržely na kontakt, než ve druhé půli udeřily. Nejprve se skóre hlavně otáčelo, ale v závěru třetí čtvrtiny už byla převaha zřejmá a definitivně vyvrcholila v posledním období, kdy Žabiny drtily soupeřky přesnou střelbou i agresivní obranou a KP TANY definitivně došly síly.

Img 8149
foto: Barbora Peštálová

TOP 5 hráček utkání:

Žabiny Brno

  • Nikolina Knezevic 19 bodů, 3 doskoky a 7 asistencí
  • Elissa Cunane 13 bodů, 23 doskoků a 3 asistence
  • Emma Čechová 12 bodů a 2 doskoky
  • Nikola Dudášová 7 bodů, 1 doskok a 2 asistence
  • Natálie Stoupalová 7 bodů, 4 doskoky a 1 asistence

KP TANY Brno

  • Kateřina Galíčková 11 bodů, 6 doskoků a 1 asistence
  • Anežka Kopecká 9 bodů a 2 doskoky
  • Eva Kopecká 7 bodů a 3 doskoky a 2 asistence
  • Dominica Hynková 6 bodů, 6 doskoků a 5 asistencí
  • Lucie Svatoňová 6 bodů, 4 doskoky a 2 asistence
Img 7971
foto: Barbora Peštálová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

M&m 1200x628 Previous post Marcus & Martinus se po vystoupení na letošním Eurovision Song Contest představí také fanouškům v pražském Foru Karlín!
Imgp8728 Next post Video: Na vítěze NBL čeká nový unikátní pohár. Nese jméno Jiřího Zídka