29. 5. 2024
P1520233 Snapseed

Z izolace do světa aneb o literatuře inspirované městy

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové pořádá 19. května online besedu se dvěma autory a to Přemyslem Krejčíkem a Michalem Ajvazem. Moderátorem besedy bude Richard Klíčník.

Přemysl Krejčík tráví květen na rezidenčním pobytu v broumovském klášteře, který organizuje České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny ve spolupráci s Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov. V rámci tvůrčího pobytu si klade za cíl pracovat na svém románu Rochus, který kombinuje prvky thrilleru, magického realismu a postmoderny. Román se odehrává na různých místech planety – od evropských center a maloměst až po vzdálené metropole. Text zároveň prolínají různé symboly, mýty a legendy, zpravidla spjaté s navštívenými místy.

Přemysl Krejčík je spisovatel, literární publicista, šéfredaktor literárního časopisu Partonyma a toho času doktorand oboru historie na Univerzitě Pardubice. Vydal dvě básnické sbírky a několik prozaických knih, naposledy román Malej NY (Host 2019), za nějž obdržel nominaci na Cenu Jiřího Ortena.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Michal Ajvaz je básník a prozaik, jehož knihy se řadí k hravé literární fantastice plné symbolů. Je držitelem Magnesie Litery za rok 2012. V roce 2019 mu vyšla kniha Města (Druhé město 2019), ve které se prolínají jeho oblíbené motivy města, putování i snaha odhalit tajemství. Hlavní hrdina v románu navštíví řadu světových metropolí.

Akce se koná ve spolupráci s Kulturním a informačním střediskem Hronov a Moravskou zemskou knihovnou v Brně. Začátek besedy je v  17:00 hod. – živě na facebook.com/SVKHK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mig21 Promofoto Archiv M Previous post Mig 21 vydávají videoklip k písni o touze po lidském doteku s příznačným názvem „TěsněVedleSebe“
Hb Nm Boční Pohled Next post Olympijské Tokio už je v Národním muzeu