22. 4. 2024
Kola

XVIII. ročník Žernovského bajku se uskuteční v původním termínu!

Navzdory koronaviru se letošní ročník Žernovského bajku uskuteční v plném rozsahu 13. června 2020. Pořadatelé do poslední chvíle vyčkávali na možné rozvolnění restriktivních opatření, snažili se myslet pozitivně a nepanikařit s překládáním akce na náhradní termín. Samozřejmě však budou respektována všechna platná nařízení k datu konání závodu. 

Jsou připraveny trasy od 2,2 km po 39 km pro závodníky a hlavně širokou veřejnost od kategorie odrážedel pro nejmenší  po 70+. Trať pro dospělé nabízí to nejlepší, co lze v okolí Žernova pro cyklisty nalézt a od loňského roku přinesla opět drobná vylepšení. Dostaneme se téměř až ke Starému bělidlu, na Kamennou podlahu, přejedeme historické lávky a mosty, nádherná údolí Hlubokého potoka, traverzy na Skalce.  Tentokrát se vyhneme  všem nepříjemným asfaltovým přejezdům. Povolení projíždět lokalitou máme jen na jeden konkrétní den.

Jako doprovodný program je připravena půjčovna koloběžek, Vlasta Kabeláč Čiháček předvede svoji TRIAL SHOW, děti jistě zaujme kouzelnické vystoupení. Od 17:00 vystoupí po dlouhé „koronavirové pauze“ kapely Benjamings clan a Rizikové pracoviště.   

Z hygienických důvodů prosíme o maximální využití on-line registrace včetně platby předem. Zároveň prosíme turisty, aby dávali přednost cyklistům a respektovali značení a pokyny pořadatelů.

Generálním partnerem akce je firma Pinguin z Náchoda. Akce je podpořena také Královéhradeckým krajem.

Více info je na www.zernovskybajk.cz .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Eed63754 9b54 11ea B10b 02fd001d86b5 Previous post Královéhradecký kraj se připojil k výzvě k dřívějšímu otevření česko-polských hranic
20200507 172110 Next post Stezka v lesoparku Montace se dočkala rozšíření