13. 6. 2024
Sport 6902887 1280

Xavier Munford je MPV 8. kola basketbalového EuroCupu

Barcelona – Xavier Munford se postaral o to, aby po dvou prohraných zápasech bral opět výhru jeho tým Hapoela Shlomo Tel Aviv. Tuto středu zaznamenal proti mančaftu Joventut Badalona 31 bodů, získal 3 doskoky, přidal 5 asistencí a 2 zisky jako Hapoel. Izraelský tým porazil španělský celek 103:99.

Munford proměnil 5 ze sedmi dvoubodových pokusů a 6 ze sedmi trojek. Po konci zápasu svítil v jeho statistikách koeficient užitečnosti 35.

Yoan Makoundou z Buducnosti VOLI Podgorica měl druhý nejvyšší koeficient užitečnosti a to 33. Makoundou dovedl svůj tým k vítězství nad Dolomiti Energia Trento 98:96. Yoan Makoundou si v zápase připsal 23 bodů, 8 doskoků, 3 asistence a 3 bloky. Udělal 4 z 5 dvojek a 5 ze 7 trojek.

Další na seznamu hvězd 8. kola byl Andres Feliz z Joventutu, který proti Hapoelu zaznamenal 24 bodů a 7 asistencí. Trefil 4 ze 6 tříbodových bodů a získal koeficient užitečnosti 32. Matt Mitchell z Besiktas Emlakjet Istanbul zaznamenal koeficient užitečnosti 31, když jeho tým porazil Paris Basketball 63:68. Mitchell zaznamenal 16 bodů a 10 doskoků. Týdenní nejlepší pětku uzavírá Gabe Olaseni z London Lions. Tento centr zaznamenal 19 bodů, 12 doskoků a 5 asistencí a vysloužil si koeficient užitečnosti 30. Jeho tým zvítězil 101:95 nad Cedevitou Olimpija Lublaň.

Individuální maxima 8. kola:

Body

Munford z Hapoel Shlomo Tel Aviv byl nejlepším střelcem týdne s 31 body. Nejlepším střelcem soutěže zůstává Rasheed Sulaimon z Wolves Vilnius, který tento týden nehrál. Prozatímmá zapsáno ve statistikách 20,2 body na zápas.

Doskoky

Gabe Olaseni z London Lions a Regimantas Miniotas z Wolves Vilnius se podělili o první místo na žebříčku doskoků, těch zaznamenali 12. Trevion Williams z ratiopharm Ulm vede EuroCup v odskoku s průměrem 10,9 na zápas.

Asistence

Juan Nunez z Ulmu a Klemen Prepelič z Cedevita Olimpija Ljubljana byli nejlepší v počtu asistencí, zaznamenali jich 10. Prepelic je ve statistice první s 9,6 asistencemi na zápas.

Zisky

Andrew Albicy z Dreamland Gran Canaria a Vytenis Lipkevicius z 7bet-Lietkabelis Panevezys nasbírali v 8. kole 4 zisky. Albicy se dělí o celkové vedení v soutěži s Isiahou Mike z Mincidelice JL Bourg en Bresse s 2,4 zisky na zápas.

Bloky

Týdenní žebříček blokařů vyhráli Paula Bilighu z Dolomiti Energia Trento a Yoana Makoundoua z Buducnost VOLI Podgorica, oba zaznamenali dva bloky. Biligha je nyní lídrem této statistiky s 2,2 bloky na zápas.

zdroj: https://mediacentre.euroleague.net/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Psohlavec Batesův Previous post V Zoo Praha jsou nově k vidění vzácně chovaní psohlavci Batesovi
Pexels Mike Van Schoonderwalt 5511605 Next post Počítačový model ucha může pomoci vylepšit kochleární implantáty