19. 5. 2024
Wolt Lékárna

Wolt rozšiřuje nabídku lékáren a nabízí rozvoz zdravotnického zboží do 30 minut

Praha – Wolt rozšiřuje své působení v segmentu zdravotnického zboží a navazuje spolupráci s lékárnami v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci a Hradci Králové. Služba nabízí rozvoz volně prodejných léků, doplňků stravy, vybrané kosmetiky a zdravotnických potřeb do 30 minut od odeslání objednávkyZákazníci mohou objednávat z lékárenského řetězce AVE, poboček Chytrá lékárna, ale také od lokálních provozovatelů.

 Rozšířená nabídka lékárenského zboží

Finský technologický startup Wolt, který je známý především díky rozvozu jídla z restaurací, rozšiřuje svou nabídku partnerů o další segment zboží. K dosavadním produktům, jako je například kosmetika a drogerie, potraviny, květiny, papírnictví nebo potřeby pro domácí mazlíčky se nyní přidává další nabídka lékárenského zboží. „Sortiment zahrnuje volně dostupné léky například k léčbě nachlazení nebo zmírnění příznaků alergie, domácí lékárničku a zdravotnické potřeby, produkty pro děti, vybrané druhy kosmetiky, které se běžně prodávají v lékárnách, i doplňky stravy a vitamíny,” říká Jan Foret, generální ředitel Woltu pro Českou republiku. Nabídka s rozvozem do 30 minut je dostupná v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci a Hradci Králové, do budoucna by se měla po vzoru dalšího retailového zboží rozšiřovat i do dalších regionů. Zákazníci mohou objednávat z lékárenského řetězce AVE, poboček Chytrá lékárna, ale také lokálních provozovatelů jako je například Lékárna Opletalova, či SOS Pharmacy a Drogerie.

„Chceme být nákupním centrem v kapse,” říká Wolt

Rozšiřování nejen nabídky partnerských restaurací i kaváren, ale i retailového zboží a potravin, vede ve Woltu k jednomu jasnému cíli. „Vize Woltu je stát se nákupním centrem v kapse. Chceme zákazníkům nabízet úplně stejný sortiment, který nyní hledají v klasických kamenných obchodech a centrech, až na to, že vše najdou v jedné aplikaci a s expresním doručením až ke dveřím. Díky tomu, že jsme se dokázali prosadit v rozvozu jídla z restaurací, se nyní můžeme postupně přesouvat také k dalšímu zboží,” vysvětluje Jan Foret. Společnost se kromě rozšiřování sortimentu soustředí také na zdokonalování systému a rychlosti doručování. Hned po ceně jde totiž o nejklíčovější aspekt při výběru online prodejce.


O Woltu

Wolt je technologická společnost, která usnadňuje lidem objevovat a zkoušet nové restaurace a obchody v jejich okolí. Aby toho dosáhl, vyvíjí širokou škálu technologií, jako jsou aplikace pro lokální logistiku, software pro retail nebo řešení pro správu financí. Pod značkou Wolt Market provozuje také vlastní síť obchodů s potravinami a spotřebním zbožím. Od roku 2022 díky  produktu Wolt Drive mohou logistickou platformu více než 10 tisíc kurýrů využívat e-shopy pro distribuci vlastních objednávek. Wolt byl založen v roce 2014 a v roce 2022 se připojil ke společnosti DoorDash a společně se tak stali globálním hráčem působícím v 27 zemích světa.  V Česku Wolt působí již v 21 městech. Ve 15 z nich přímo – v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Českých Budějovicích, Zlíně, Pardubicích, Liberci, Kladně, Hradci Králové, Mladé Boleslavi, Ústí nad Labem,  Karlových Varech a Jihlavě. Dále zprostředkovává restauracím vlastní doručení v Táboře, Frýdku-Místku, Říčanech, Průhonicích-Čestlicích, Jesenici-Vestci či Uhříněvsi. Více na www.wolt.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ephoto360.com 163b7dff0a707a Previous post Na rekonstrukci Vrbenského kasáren získal kraj dotaci 55 milionů korun
Stock Photo Partial View Female Doctor Using Next post Kraj se snaží přivést mladé lékaře k prestižnímu oboru praktického lékařství