21. 2. 2024
Web Liver Wtrout

Walter Trout je považován za jednoho z nejlepších kytaristů všech dob. Po několika letech se opět vrací do České republiky. Na začátku května zahraje v Uherském Brodě a v Praze

Walter Trout, ikonický blues – rockový kytarista, na sebe opět upoutal pozornost na začátku tohoto roku, kdy vydal nové album Survivor´s Blues. Během jeho úctyhodné kariéry je toto album již pětadvacáté. Album to je výjimečné, stejně jako je Walter Trout výjimečným umělcem, přestože na něm nenajdete jedinou autorskou věc. Vydal ho jako poctu starší a temnější bluesové hudbě, jejíž cover verze se zase tak moc často nevydávají. I název tohoto titulu nese hlubší význam, a to vzhledem k Troutově životním zkušenostem, kdy v roce 2015 dokázal zvítězit nad závažným onemocněním za podpory svých fanoušků.

I jeho návrat byl impozantní. Hned rok poté, co mu byla úspěšně transplantována játra, získal dvě hudební ceny. Traub byl oceněn Blues Music Award za skladbu Gonna Live Again a za album Battle Scars jako Rock Blues album roku.

V květnu roku 2020 budou mít příznivci tohoto umělce, kterého The Los Angeles Times kdysi označilo za “strhujícího, gladiátorského kytaristu, kterého přesně popisuje termín ‘kytarový hrdina´,“ možnost zažít opět naživo a v plné síle, a to hned na dvou místech. V Uherském Brodě 2. května a v pražském Lucerna Music Baru 4. května.

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejní síti Goout.

https://goout.net/cs/koncerty/prague-international-bluenight-walter-trout/ydoaf/+vudro/

Bluesový kytarista, zpěvák a skladatel Walter Trout zahájil svou kariéru koncem šedesátých let. Do všeobecného povědomí se dostal spoluprací s Percym Mayfieldem, Johnem Lee Hookerem, jako člen skupiny John Mayall & The Bluesbreakers a následně již se svými vlastními kapelami.

Více informací na:

https://www.waltertrout.com/

http://www.livermusic.cz/

 

Další připravované akce:

Southern Avenue (us), 21. 4. 2020 / Praha – Palác Akropolius  https://www.southernavenue.com

Prague International Bluenight no.:141

 Wille & The Bandits (uk), 10. 5. 2020 / Praha – Zasekávák  https://www.willeandthebandits.com/

Larkin Poe (uk), 25. 5. 2020 / Praha – Lucerna Music Bar http://www.larkinpoe.com/

Prague International Bluenight no.:144

Beth Hart (us), 23. 10. 2020 / O2 universum  http://www.bethhart.com

Prague International Bluenight no.:145

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dsc 6698 Previous post Zateplení jičínské školy stálo téměř 19 milionů korun
V4 Next post Kraj podporuje zájem o přírodovědné a polytechnické vzdělávání