25. 5. 2024
Collage

Vzdělávání v knihovnách aneb Cesta za vzděláním vede přes knihovnu

Hradec Králové – V tomto roce Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové vyhlašuje regionální kampaň na téma Vzdělávání v knihovnách. Téma vzdělávání oslovuje všechny věkové skupiny – od nejmenších dětí až po seniory. Vzdělání usnadňuje život. Přináší více informací o problému, který Vás trápí, abyste ho mohli vyřešit, anebo předejít komplikacím a ušetřit čas. Umožní Vám věnovat se práci, která Vás baví a zajímá a v neposlední řadě rozšíří pohled na svět a život.

Jedním z hlavních témat tohoto roku bude mediální vzdělávání. SVK HK už v minulosti uspořádala v rámci mediálního vzdělávání několik seminářů, školení a přednášek a v tomto roce v nich bude pokračovat.    

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

SVK HK připravuje besedy, setkání a workshopy týkající se sociálních témat, jako je např. život na okraji společnosti a jak tento fenomén chápat. Ve spolupráci s Hradeckým centrem pro osoby se sluchovým postižením představí svět ticha a úskalí, která hendikepovaným přináší. Pro seniory jsou připraveny kurzy na ovládání smartphonu včetně jeho starších i novějších aplikací. Tuto věkovou skupinu jistě zaujme i nový vzdělávací cyklus Univerzita volného času.

S připravovanými a proběhlými akcemi Vás bude průběžně seznamovat zpravodaj pro širokou veřejnost Občasník X, stejně jako knihovnicko-informační zpravodaj  U nás.  Nově se na našich webových stránkách můžete přihlásit k odběru měsíčního newsletteru, který vás seznámí s nejzajímavějšími akcemi. 

V tomto roce se SVK HK bude hodně dotýkat velmi aktuálního tématu – udržitelnosti a  ekologie, což je letos celostátní knihovnické téma a se sebevzděláváním úzce souvisí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Místo Uzavírky Tyršova U Sokolovny Previous post Řidiči počítejte s uzavírkou v Tyršově ulici
Image Proxy Next post Ve vedení Klicperova divadla bude pokračovat Eva Mikulková