7. 12. 2023
Premiera

Výstava fotografií z 31. ročníku soutěže Premiéra 2020 bude k vidění v ulicích v Hradci Králové

31. ročník fotografické soutěže Premiéra zná své vítěze. Od 20. listopadu bude viset výstava vítězných a dalších vybraných fotografií v Galerii Na Hradě v Hradci Králové, a to až do poloviny ledna 2021.

Pokud se opatření do té doby neuvolní a výstava zůstane veřejnosti nepřístupná, bude k dispozici záznam virtuální prohlídky. Abychom umění dostali k lidem, můžete vidět 16 vítězných fotografií od 13 autorů, a to od 22. 11. do 6. 12. na 80 plakátovacích místech v Hradci Králové. 

Soutěž byla určena pro všechny zájemce o fotografii a nebyla omezena věkově ani žánrově. Jedinou podmínkou bylo, aby soutěžící fotografie nebyly dosud nikde vystaveny ani publikovány. Do letošního ročníku se přihlásilo 94 fotografů s 656 fotografiemi. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, první byla volná tvorba autora a druhá kategorie pocta architektuře (téma bylo vyhlášené na počest arch. Josefa Gočára). V porotě zasedla MgA. Aneta Vašatová, profesionální fotografka a pedagožka fotografie na vysoké škole ART & DESIGN INSTITUT v Praze, profesionální fotografové doc. MgA. Josef Ptáček a MgA. Ivo Gil, hradecký fotograf, pedagog, zástupce FOMY Bohemia spol. s r. o. Mgr. Vítězslav Krejčí. 

„Na začátku výběru, kdy na stole leželo přes 656 fotografií od 94 autorů bylo náročné vyselektovat výstavní soubory. Ale v porotě jsme společnou diskuzí dle kritérií technické kvality, kompozice a světla postupně tvořili užší a užší výběry, až jsme před sebou měli výstavní selekci fotografií, které krom estetické kvality měly nějaký inovativní tvůrčí přístup, který nás oslovil. Zajímavé ale bylo, že na vítězích jsme se společně shodli, a to díky jejich upřímnosti, kterou sdělovali unikátní vidění svého světa.“ prozradila předsedkyně poroty MgA. Aneta Vašatová

Pro zpestření podzimních dní jsme připravili outdoorovou soutěž. Po Hradci Králové je vylepeno 16 druhů plakátů na 80 místech. Jedná se o výstavu vítězných fotografií z letošní fotografické soutěže PREMIÉRA 2020. Chceme veřejnosti umožnit v této nelehké době zhlédnout skvělé fotografie a autorům možnost prezentovat svou tvorbu nejen online. Podmínky soutěže najdete na webu www.impulshk.cz 

Premiéra je fotografická soutěž, kterou každoročně vyhlašuje Impuls Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit ve spolupráci s Volným sdružením východočeských fotografů Hradec Králové, z. s. 

Náchod Previous post Stopy náchodského architekta Jana Letzela v japonské prefektuře Miyagi
Ae2p4466 Next post Votroci si s chutí zastříleli. Dvakrát se trefil Prekop