25. 5. 2024
276125673 980063939549839 865035348764397729 N

Výstava Before of after/Před nebo po je k vidění v Hradci Králové

Hradec Králové – Druhou audiovizuální výstavou letošního roku v Galerii za Galerií je výstava Before or After / Před nebo po autorek Anetty Mony Chişa a Lucii Tkáčové. Srdečně zveme na vernisáž výstavy, která proběhne 7. dubna od 18 hodin v ulici Tomkova u Velkého náměstí. Výstava bude k vidění do 28.5. 2022.

„Před nebo po“ je experiment s aktualizací konkrétního historického fenoménu: feministické protesty a osvobození žen od „pro nebo proti“. Slogany z feministických protestů jsou kolážovou intervencí nahrazeny novými, které zdánlivě podkopávají odhodlání dokumentovaného disentu. “Left or right”, “magic or logic”, “yesterday or tomorrow”, “cool or hot”, “kiss or kick” atd. jsou rozpory, které z protestu odebírají jakoukoli programovou logiku.

Slova jsou síla. Mohou být konstruktivní nebo destruktivní. Slova vytvářejí filtry, pomocí kterých vidíme svět kolem nás. Obsahují zbraně na protest proti statusu quo a pro žádání změny. Mají schopnost pomáhat, uzdravovat, bránit, zraňovat, obtěžovat, hypnotizovat, humanizovat, ctít, děsit, ponižovat a pokořovat.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Anetta Mona Chișa a Lucia Tkáčová spolupracují od roku 2000. Jádrem jejich spolupráce je jejich snaha najít způsob, jak sladit politickou s estetickou platností umění. Bojana Pejić píše, že jejich praxe, která je „tak vizuální jako i teoretická, nespočívá v utopickém snu o spojení života a umění, ale otevírá možnost uvažovat o umění i životě jinak. Pracujíc proti našemu postpolitickému a postfeministickému světu vyjadřují svůj feministický skepticismus narušující povrch současnosti, odhalujíc v jeho hloubce působení kapitalistické moci, zpochybňují jeho účinky na uměleckou tvorbu a společnost, jak ji známe.“ (Pejić, 2019)

Žijí a pracují v Praze a Vyhnech nedaleko Bánské Štiavnice, SK.


Galerie za Galerií je místem, který si klade za cíl kulturně a umělecky obohatit veřejný prostor. Spadá pod činnost Centra uměleckých aktivit. Umělci usilují o rozpoutání diskuze a komunikace převážně přes formy umění v rámci nových medií s různými společenskými tématy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tým Pdz V Jičíně Previous post Přesto, že viděl peklo žije plnohodnotný život aneb příběh klienta Péče o duševní zdraví
030 Next post Hradec už zná své nejúspěšnější sportovce za rok 2020/2021