29. 5. 2024
41295fe1 2e88 4eae B846 5819cd81c60d

Vyšlo nové vydání úspěšného románu Galilejec od Kristýny Freiové

Posledního června letošního roku vyšel podruhé úspěšný román mladé české spisovatelky, Kristýny Freiové, Galilejec. Poprvé se kniha objevila na pultech knihkupectví před třemi lety a od té doby si získala srdce mnoha čtenářů u nás i na Slovensku.

Galilejec je nejen prvotinou talentované autorky, ale zároveň i pozváním do zcela nevšedního literárního světa. Kombinuje historickou fikci s fantazií a zcela uceleným, podmanivým, až neotřelým pohledem na svět, na realitu v níž žije každý z nás. Knihy Kristýny Freiové přinášejí nejenom poutavé příběhy, ale zároveň ukazují čtenáři cestu po níž by se sám mohl vydat, pokud po tom zatouží. 

„Psaní je pro mě vším, je to cesta, způsob života. Někdy je ta cesta obtížnější, záleží na terénu, dostatku turistických značek a počasí. Ale tak je to s každou činností, kterou člověk dělá. Začala jsem psát proto, že jsem chtěla ostatní nechat nahlédnout do mého vnitřního světa, do mého vnímání reality. A to mi vlastně zůstalo. Literatura by nás měla posouvat kupředu, měla by nám dopomáhat k překročení naší reality. Protože co když se za jejími hranicemi skrývá něco mnohem většího, něco, o čem v hloubi duše všichni sníme? Proč se neotevřít netušeným možnostem? Proč se nepokusit číst fikci, která by mohla stejně tak být skutečností?,” říká Kristýna Freiová. 

Pokud máte zájem o více informací z naší vlasti můžete se přidat k facebookové skupině Česká republika aneb děti, dospělí či senioři všichni jsme tady doma.

Román Galilejec vypráví příběh Ježíše Krista naprosto originálním způsobem.

Nechte se přenést do světa, v němž je možné cokoliv, do světa plného neznámých i známých hrdinů, naděje, netušených skutečností a dávno zapomenutých pravd.     Galilejec Ješua je zdánlivě obyčejný muž předurčený k životu svých předků, tak jako jeho novomanželka Dina. Dina ovšem záhy poznává, že se neprovdala za pouhého tesaře, ale někoho, kdo vládne nepředstavitelnou mocí, mocí jež není z tohoto světa. Kým tedy Ješua je? Odkud pochází on i prastará moudrost, jíž se rozhodl předat lidem? Splní úkol, který si vytyčil? Změní svět než bude pozdě? 

Od roku 2017 autorce vyšly ještě další dvě knihy: Nesmrtelný hrabě(Fortuna Libri, 2019) aLucifer a Markétka(Brána, 2020).

Knihu můžete zakoupit, stejně jako ostatní publikace autorky, v knihkupectvích, nebo objednat s podpisem na jejích  stránkách: https://kristynafreiova.cz/knihy/galilejec/  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ilustracka 194 Previous post Opatovice nad Labem řeší neútěšnou dopravní situaci
Czpltrip 001 Next post Návštěvníci Hřebenovky mají nové rozhledy