Pardubice – Vstupte do dechberoucí světelné expozice na nádherném místě zámeckých valů pardubického zámku. Světelné sochy a dekorace utvářejí nezapomenutelnou atmosféru a jedinečné okamžiky, které musíte zažít. Zámecké zahrady v centru Pardubic s výhledem na soutok Labe a Chrudimky ožívají sta tisíci světýlky!

Stovky tisíc LED světelných diod, velkých světelných soch, kilometry světelných řetězů a dekorací. Nenechte si ujít jedinečný zážitek pro celou rodinu, od dětí po babičku. Ve světelném parku se bude bavit každý. Unikátní expozice z dílny designérů a řemeslníků pod hlavičkou rodinné společnosti DECOLED vás vtáhne do pohádkového světa statisíců světel.

Věděli jste, že 400 tisíc světel parku má díky nejmodernější LED technologii stejný odběr elektrické energie jako běžná pračka s energetickým štítkem A? K planetě a zdrojům energie přistupujeme s maximální zodpovědností.

Imgp6908

Za společnost DECOLED nám poskytl rozhovor Tomáš Pchálek:

Jak vznikla genese myšlenky udělat v několika městech, tak krásnou výstavu?

Společnost Decoled a její majitelé, rodina Poláčkových, začali s expozicemi pro veřejnost již před mnoha lety, nicméně v malém měřítku. V sídle společnosti, na statku Vánoční dvůr Dobrovíz, jsme každé adventní období organizovali veřejné expozice světelných soch a dekorací, spolu s koncerty, divadlem, dílnami pro děti a podobně. V roce 2022 přišel nápad vyzkoušet takovou expozici přenést do hlavního města Prahy a otevřít opravdu široké veřejnosti. Projekt získal jméno Světla vyprávějí… a vznikl ve spolupráci se společností Taiko, provozovatelem areálu na břehu Vltavy Žluté lázně. Tato expozice přilákala přibližně sto tisíc návštěvníků. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli přenést výstavu také do jiných měst a míst. Například na zámek v Pardubicích nebo třeba do Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě. Celý projekt osmi expozic ve třech zemích nese název Světla vyprávějí … a lze jej najít na webu svetlavypraveji.cz.

Imgp6929

Co plánujete ještě pro tento adventní čas?

Vzhledem k tomu, že společnost Decoled, stojící za projektem Světla vyprávějí… se primárně zabývá vánočním osvětlením měst, obcí a obchodních center, máme plné ruce práce, abychom ve více než dvou stech městech a obcích a šedesáti obchodních centrech rozsvítili miliony světle a přinesli lidem kouzelnou vánoční atmosféru. Naše světelné parky, ale budou v provozu i v lednu. O prvním adventu jsme nyní například rozsvítili jedenáct vozů pražské městské dopravy. Tramvaje, autobusy, ale také lanové vozy na Petřínskou věž. V Praze nám v rámci expozice Světla vyprávějí… ve Žlutých lázních jezdí vyhlídková světelná loď pro 120 osob. Nazdobili jsme také popelářské vozy technických služeb. Našim cílem je vždy přinášet světlo lidem a utvářet pohádkovou atmosféru Vánoc s ohledem na naše kulturní tradice.

Imgp6934

Na co se lidé od vás mohou těšit v příštím roce?

V příštím roce chceme určitě celý projekt Světla vyprávějí… posunout zase o kus dál. Už nyní máme každý v našem realizačním týmu desítky, možná stovky nápadů, co udělat jinak, lépe, kde se poučit a jak přinést i v následujícím roce lidem něco nového, unikátního a ještě lepšího, než letos.

Další fotografie naleznete ZDE.