22. 4. 2024
40484303 534591413655911 2444504430637219840 O

Vyjádření hejtmana Královéhradeckého kraje k jednání hejtmanů s vládou

„V ČR je aktuálně 12 nakažených koronavirem. Královéhradecký se na případné další šíření nákazy připravuje. Naše nemocnice omezily návštěvy a spustily provoz kontaktních míst pro pacienty, kteří poruší základní pravidlo a vydají se lékaře kontaktovat osobně.

Důležité je, aby lidé věděli, že pro tyto účely slouží infolinky, které jsme zřídili v našich nemocnicích a jsou uvedeny na webových stránkách (v případě nouze dokonce linka 112). Zdravotnická záchranná služba vysílá podle potřeby speciální sanitní vůz vybavený pro odběry vzorků potenciálně nakaženého koronavirem přímo v domácím prostředí. Tímto způsobem se může zcela zásadně předejít možnému šíření nákazy na osoby, se kterými by nakažený přišel po cestě do kontaktu.

V rámci minimalizace rizika šíření nákazy koronavirem také žádáme občany, kteří se vracejí z jarních prázdnin, a to bez ohledu na to, kde je trávili, aby se chovali zodpovědně a případné zdravotní potíže ihned telefonicky konzultovali se svým lékařem či krajskou hygienickou stanicí. 

Soudě dle výše uvedeného je Královéhradecký kraj připraven zareagovat na případný výskyt nákazy na jeho území. Nejpodstatnější, co teď můžeme dělat, je dodržovat hygienické návyky (především si řádně mýt ruce) a nepodceňovat prevenci. Připravili jsme proto informační leták, který distribuujeme napříč regionem. Najdete ho i elektronicky na webu kraje: bitly.com/infokoronavirus.

S čím je ale problém, jsou respirátory, kterých je v celé republice zoufale málo.  V Královéhradeckém kraji jsou zhruba tři stovky praktických lékařů, z nichž někteří se na nás obrací s otázkou nákupu respirátorů.

Dnes se proto obrátím společně s hejtmany dalších krajů na vládu. Je nutné, aby se stát postaral o všechny praktické lékaře, kteří budou v případě epidemie v první linii při kontaktu s nakaženými. V tomto by měl být činný právě stát a na to budu dnes apelovat,“ řekl hejtman Jiří Štěpán.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Image Proxy Previous post Pátou premiérou Klicperova divadla v divadelní sezoně 2019/20 bude inscenace slavné hry amerického dramatika Edwarda Albeeho Kdo se bojí Virginie Woolfové
Ericgales 2018 Mathieubittonl1020613 Next post Začátkem října tohoto roku bude v Praze opět koncertovat jeden z nejlepších kytaristů světa Eric Gales