2. 12. 2023
P1390718

Východočeské hokejové derby ovládly Pardubice, které porazily Hradec Králové 5:2

Hokejové derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi má vždy pikantní příchuť a nebylo tomu jinak ani v 17. kole Tipsport  extraligy. Hradecké ochozy byly zcela zaplněny a to i díky několika stovkám pardubických fanoušků. Zápas se nesl také v duchu pochopitelných zvýšených bezpečnostních opatření.

  1. třetina

Pardubičtí hokejisté doslova vlétli do prvního dějství s velkou chutí po ofenzivním hokeji, což jim přineslo úspěch v čase 09:56, kdy se povedlo jejich přečíslení, kterého využil Johan Harju a vystřelil na Marka Mazance, puk se však odrazil od jeho betonu na brusli jednoho pardubického hráče a od něj do branky. Trenéři Mountfieldu HK Tomáš Martinec a Vladimír Růžička ještě požádali o video přezkoumání celé situace, což bylo učiněno a rozhodčí potvrdili po shlédnutí situace platný gól pro Dynamo Pardubice. V čase 12:21  mohl dát další svůj gól Johan Harju, místo střely na branku zvolil přihrávku na spoluhráče, který se pokusil vystřelit, ale do jeho střely zalehl hradecký hráč a ochránil tak branku Marka Mazance. Hradečtí se houževnatě tlačili do útočného pásma a v čase 16:31 vyrovnali stav utkání na 1:1. O vyrovnání se postaral Mislav Rosandič. Po prvním dějství šli oba hokejové týmy do šaten se smírným výsledkem 1:1.

2. třetina

První gól druhé části hry padl z pardubických hokejek v čase 22:09, od Matěje Blümela. Stav utkání 1:2. Pardubice dále neúnavně tlačí a do početní výhody je v čase 30:06 posílá hradecký Richard Nedomlel, který za vražení na hrazení pardubického hráče Denise Kusého dostal 2+10 minut osobní trest. Pardubičtí početní výhodu využívají v čase 30:48, Jan Kolář vystřelil a před brankou šikovně tečoval puk Radoslav Tybor, Marek Mazanec už nemohl zasáhnout. Stav utkání 1:3. Hra po té přinesla několik vypjatých momentů a  potyček na ledě, do konce třetiny za to padli dva tresty každý po dvou minutách, gól však již nepadl.

3. třetina

přinesla v čase 42:19 gól z hokejek Dynama Pardubice a to, když předvedli skvělou kombinaci, kterou zakončil Johan Harju. Stav utkání 1:4. Sen o možném vítězství hradeckých se pomalu rozplýval, ale hráči stále bojovali a díky vyloučení pardubického Ondřeje Matýse a odvolání Marka Mazance z branky Mountfieldu HK zkoušeli boj v přečíslení 6 na 4 a i když hradečtí útočili, tak gól nepadl. Chvíli po ukončení hradecké přesilovky, kdy už byl i Marek Mazenec ve své svatyni, tak přeci jen gól z hradeckých hokejek padl a to v čase 55:58, když se trefil Kevin Klíma. Stav utkání 2:4. Hradecké to naburcovalo a snažili se utkání ještě zdramatizovat, v čase 57:14 odvolali trenéři Mountfieldu HK Tomáš Martinec a Vladimír Růžička gólmana Marka Mazance na střídačku a snažili se tak využít početní výhodu 6 na 5 ostrým dorážením na pardubickou branku, bohužel v čase 59:14 uklízí puk do prázdné branky hradeckých Robert Kousal, stav utkání je 2:5 a toto je také konečný výsledek zápasu.

Na utkání, které po zápase hodnotil s námi asistent trenéra Mountfieldu HK Petr Svoboda se přišlo podívat 6446 diváků.

Petr Svoboda k utkání řekl: “Dynamo Pardubice dnes bylo lepším týmem a výhru si právem zasloužilo. My jsme v 1. třetině hráli vyrovnaný hokej a stav byl po jejím skončení 1:1, potom jsme bohužel udělali několik chyb a Pardubice nám ve 2. třetině odskočili na 1:3 a ač jsme se v poslední třetině snažili, tak bohužel vinou našich chyb skončilo utkání 2:5 ve prospěch hostujícího týmu”.

Fotogalerie: https://www.facebook.com/martin.fletcher.589/media_set?set=a.10214978117022685&type=3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Redka.00 00 03 18.still004 Previous post Talentovaný zpěvák a skladatel Jon Wate ve středu 30. 10. Vydal svůj nový singl a videoklip s názvem “Fotky”!
 Mg 7505 Ok3 Next post The Tap Tap – Mikulášská v Divadle na Vinohradech