22. 4. 2024
Dsc 0796

Východočeská fotbalová bitva vítěze nepoznala

V rámci 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítali fotbalisté Hradce Králové do blízké Chrudimi. A byla z toho nadprůměrná podívaná. Tři penalty, čtyři branky, z toho hned dvě v nastaveném čase. Za Votroky se z pokutového kopu prosadil Adam Vlkanova, při druhém pokusu přestřelil. Za Chrudim kontroval rovněž z penaltového puntíku Mužík. Domácí šli v samotném závěru do vedení zásluhou Rybičky. Hradečtí se ovšem nevzdali a hned o minutu později vyrovnal Christian Frýdek.

První dějství úterního duelu nabídlo vyrovnanou bitvu, kterou ovlivnil i mokrý terén a silná dešťová přeháňka. Velmi aktivní byl Adam Vlkanova, jenž si připsal i první střelecký pokus, ten byl sražen. Dobré parametry měl centr domácího Mužíka z pravé strany, zakončujícího Nikodéma obrana Votroků ubránila. Ve 26. minutě se ke střele probojoval Robert Jukl, ale chyběla větší přesnost. Naopak gólman Ottmar musel být v pozoru při další možnosti Mužíka.

Postupně začali být svěřenci kouče Zdenka Frťaly odvážnější, k vidění byla například hlavička Djurdjeviće nebo možnost po ose Vlkanova, Martinec, kdy druhý jmenovaný prověřil chrudimského Zímu. Fahrudin Djurdjević zkusil své štěstí i ve 35. minutě, gólman Zíma pohotově zasáhl. Ve 44. minutě utekl domácí obraně Vlkanova, následně Fofana zatáhl za ruční brzdu a nedovoleně Adama zastavil. Sudí Houdek okamžitě ukázal na penaltový puntík. K exekuci se postavil sám faulovaný a zkušeně proměnil, 0:1.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky byla Chrudim o trochu aktivnější, ale žádná větší šance jim umožněna nebyla. Ba naopak. Na unikajícího Kateřiňáka sáhl v šestnáctce Fofana a čtyřiadvacetiletý Votrok šel k zemi. Píšťalka sudího Houdka však v tomto případě zůstala němá. Dva metry nad Zímovu branku vypálil v 53. minutě Otto Urma.

[su_youtube url=”https://youtu.be/VDhp6QiUGkw”]

V 57. minutě dostala také Chrudim výhodu penalty, když byl Rybička podražen v pokutovém území. Mužík poslal Radima Ottmara na opačnou stranu a vyrovnal na 1:1. To nebylo zdaleka vše. Po individuální akci srazil Honzu Mejdra chrudimský Dostálek a k vidění byla penalta číslo tři. Odpovědnost vzal na sebe opět Adam Vlkanova a napodruhé přestřelil domácí svatyni.

Na hřišti byla k vidění řada soubojů a také emocí. V hektickém závěru šla Chrudim do vedení. Rybička převzal míč a zpoza vápna vyslal prudkou pumelici přímo do šibenice, Radim Ottmar neměl šanci, 2:1. Nicméně hned vzápětí zchladil chrudimskou euforii Christian Frýdek, když pohotově uklidil odrážený balon do sítě. Jeho branka stanovila konečný výsledek 2:2.

zdroj: https://www.fchk.cz/zapas.asp?id=Vychodoceska-bitva-viteze-nepoznala-1734

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Screen 2020 06 03 15 14 21 Previous post Nové Město nad Metují má od června nový moderní web
1 Next post Kraj začíná jezdit ekologicky. Pořídil první tři elektromobily