2. 12. 2023
Money Pink Coins Pig 9660

Všechny krajské školy loni hospodařily v černých číslech

V zisku skončilo za rok 2019 celkem 69 krajských příspěvkových organizací v oblasti školství, zbylé tři skončily s vyrovnaným výsledkem. Většinu z celkového zisku ve výši přes 15 milionů korun převede Královéhradecký kraj do rezervního fondu, menší část půjde do fondu odměn.

„Nejlepších hospodářských výsledků dosáhly SPŠ Otty Wichterleho v Hronově, SŠ Gastronomie a Služeb v Trutnově a Střední škola služeb, obchodu a gastronomie v Hradci Králové. Ušetřené prostředky použijí školy na svůj další rozvoj. Například hradecká střední škola plánuje na letošní rok rekonstrukci a výměnu nábytku v kabinetech,“ říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství.

Nejen střední školy ale dosahují dobrého výsledku. Téměř 600 tisíc ušetřila hradecká školní jídelna, která na rok 2020 plánuje velkou rekonstrukci spolufinancovanou z evropských fondů. Akce se skládá z kompletní výměny oken, zateplení pláště a střechy, vybudování klimatizace a přístavby vstupní haly s pokladnami.

Kromě středních a vyšších odborných škol zřizuje Královéhradecký kraj také speciální mateřské a základní školy, dětské domovy, domov mládeže, školní jídelnu, pedagogicko-psychologickou poradnu, základní a mateřskou školu při Fakultní nemocnici Hradec Králové a základní a mateřskou školu při dětské léčebně v Janských Lázních.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Studijni A Vedecka Knihovna 02 Previous post Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové naplánovala omezené otevření veřejných prostor na 29. 4. 2020 od 13.00 hodin
Logofnhk Next post Fakultní nemocnice Hradec Králové obnovuje neakutní operace i provoz ambulancí