2. 12. 2023
Ae2p2369

Votroci remizovali s Libercem 1:1

Hradečtí připisují již třetí remízu 1:1 v řadě. Početní výhodu dokázali Votroci využít pouze k vyrovnání. Poté, co se neujala žádná další šance skončil zápas dělbou bodů.

Liberečtí začali aktivněji a odměny se dočkali v 10. minutě. Obrana Votroků nedokázala odvrátit míč do bezpečné vzdálenosti, z levé strany nacentroval do šestnáctky domácích Dominik Gembický a důrazný Michael Rabušic překonal Viléma Fendricha střelou do protipohybu.

O deset minut později se Votroci radovali z vyrovnávacího gólu, ale oslavy brzy ukončil VAR, který odhalil, že Jakub Klíma po standardce Jakuba Rady hlavičkoval v ofsajdu. Domácí se ale i po tomhle zklamání zvedli, v další šanci po centru Otto Urmy vystřelil Erik Prekop z voleje kousek vedle brány.

foto: FC Hradec Králové

Ve 34. minutě byl rozhodčí Proske u obrazovky znovu, tentokrát si pořádně prohlédl zákrok Filipa Havelky na Adama Vlkanovu – a změnil verdikt ze žluté karty na červenou. Hradec hrál přesilovku. Během ní, na konci první půle měl velkou šanci Daniel Vašulín, jehož hlavičku po rohovém kopu jeden z obránců srazil mimo bránu.

Druhou půli zahájili Votroci velkým náporem, po jednom ze série rohových kopů trefil Pavel Dvořák tyč liberecké brány. Radovu střelu z hranice vápna zase dokázal zablokovat Jan Mikula.

foto: FC Hradec Králové

Miroslavu Koubkovi vyšlo střídání – a domácí se dočkali vyrovnání. V 67. minutě se hlavou po rohovém kopu prosadil Jan Král, který byl na hřišti pět minut poté, co vystřídal Dvořáka.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Až do závěru zápasu Hradec tlačil, ale žádná z příležitostí nebyla využita a tak se v Mladé Boleslavi oba týmy podělily o bod. 

[su_youtube url=”https://youtu.be/ZvJbUW_a_Ng”]

zdroj: https://www.fchk.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Macbook 407126 1920 Previous post Mobilní učebny míří do škol
Mff Fb 443 Next post 67. Mezinárodní folklorní festival roztančí Červený Kostelec