20. 4. 2024
Befunky Collage

Votroci porazili v přípravném utkání Přepeře 2:0

Ve druhém utkání letní přípravy přehráli Votroci Přepeře dvěma góly v první půli, v níž předvedli naprosto dominantní výkon. Z přímého volného kopu se pěkně trefil Jiří Kateřiňák, druhý zásah přidal Michal Leibl. Po přestávce měli šance i domácí, ale nevyužili je.

Hradečtí nastoupili na soupeře s vervou, hned v prvních deseti minutách měl dvakrát šanci Daniel Vašulín. Jeho střely, které mířily do odkryté brány, přičemž ta první byla nebezpečnější, pokaždé vyrazil někdejší obránce Zenitu Petrohrad Jaroslav Nesvadba.

Na konci druhé desetiminutovky se Votroci dočkali – z přímého volného kopu z nějakých dvaadvaceti metrů se exkluzivně trefil Jiří Kateřiňák. Také ke druhému zásahu o pět minut později pomohla hostům standardní situace. Jakub Rada přetáhl z pravé strany centr na vzdálenější tyč, balon propadl k Michalu Leiblovi a ten prostřelil všechno mezi sebou a bránou.

Votroci ukazovali rychlý přechod do útoku a do pauzy mohli svůj náskok ještě navýšit. Proti Radově střele z voleje i ráně Roberta Jukla však předvedl vynikající zákroky Filip Truksa. Při zakončení Filipa Novotného podržela domácí tyč, aktivní Jukl pálil ještě jednou těsně nad břevno.

Na začátku druhé půle Zdenko Frťala mužstvo výrazně obměnil a hra Votroků už nebyla tak plynulá. Přesto mohl třetí gól přidat Jakub Šípek, jeho penaltu ale Truksa chytil.

Dvěma rychlými protiútoky se pak dostali ke slovu také domácí, jenže Tomáš Bulíř zakončil svůj samostatný únik hodně nepřesně, bránu netrefil ani Vojtěch Horáček.

[su_youtube url=”https://youtu.be/MSVwdVoCUGo”]

V samém závěru zápasu ještě jednou předvedl své umění Truksa – to když reflexivně vyrazil přímý volný kop Erika Prekopa tečovaný zdí do protipohybu. Denny Samko zase z podobného místa vystřelil těsně vedle, a tak se skóre do závěrečného hvizdu nezměnilo.

zdroj: https://www.fchk.cz/zapas.asp?id=Votroci-premohli-Prepere-2336

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Befunky Collage(1) Previous post Sami proti všem. Příslušníci SNB v srpnu 1968
Hrebenovkalogo Next post Česko-polská Hřebenovka zatraktivňuje pohraničí