19. 5. 2024
95411497 3565473446801544 2391613793877622784 O

Votroci podpořili pracovníky Fakultní nemocnice Hradec Králové

Finanční dar ve výši 22 tisíc korun předali hráči a zaměstnanci FC Hradec Králové pracovníkům hradecké Fakultní nemocnice. Votroci tak symbolicky oceňují jejich práci v době koronavirové epidemie a vyjadřují jim podporu v těžkých časech.

S Fakultní nemocnicí Hradec Králové spolupracuje fotbalový klub dlouhodobě, hráči mimo jiné každý rok chodí rozdávat dárky pacientům na dětské klinice v převlecích za Mikuláše, čerta a anděla. Je proto logické, že právě pracovníky nemocnice fotbalisté a zaměstnanci FC Hradec Králové podpořili i v době koronavirové epidemie. Ze sbírky, kterou v rámci klubu uspořádali, věnovali zdravotnickému personálu dar ve výši 22 tisíc korun.

„V této době jsme za pomoc obzvlášť vděční. A vážíme si jí tím spíš, že jde přímo od jednotlivých lidí v klubu. Všem jim děkujeme,“ prohlásil ředitel nemocnice, profesor Vladimír Palička, kterému symbolický šek přivezli hlavní trenér A týmu Zdenko Frťala a obránce Otto Urma.

„Taková aktivita je pro nás samozřejmostí nejen v době krize. A jsem rád, že se do ní zapojují všichni kluci bez výjimky a bez sebemenší známky pochybností. To není úplně obvyklé,“ říká za kabinu hlavní trenér.

Fakultní nemocnice je třetí institucí, kterou Votroci v boji s koronavirem podpořili – finanční dar už poskytli Domovu U Biřičky a Dětskému diagnostickému ústavu v Plotištích nakoupili dezinfekci a vitamíny.

zdroj: https://www.fchk.cz/clanek.asp?id=Votroci-podporili-pracovniky-Fakultni-nemocnice-3476

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Image Proxy (1) Previous post Sedmý týden vysílání Podkroví Live z Klicperova divadla
Ametek 4 Next post Náchodská firma Ametek elektromotory, s.r.o. darovala městu ochranné štíty