25. 4. 2024
foto: Karolína Ježková/TJ Slavia Hradec Králové

Volejbalistky hradecké Slávie vstoupí do čtvrtfinálových bojů 1. ligy

Hradec Králové – Hradecké volejbalistky, po sérii úspěchů v základní části a druhé fázi sezóny, se nyní připravují na vrcholný moment soutěže – vyřazovací boje 1. ligy.

Tento pátek se představí na palubovce v Hronově, kde se utkají s místním týmem v prvním zápase série. Fanoušci mohou očekávat napínavý duel, ve kterém hradecké hráčky ukáží svou bojovnost a týmového ducha.

Odveta, která se odehraje již následující den, slibuje být stejně vzrušující. V sobotu od 18 hodin se série přesune na domácí půdu Slavie, kde hradecké volejbalistky budou chtít využít podpory domácího publika k zisku vítězství. Série hraná na dvě vítězná utkání může vyvrcholit právě zde, pokud jedno z družstev zvítězí v obou zápasech, nebo může rozhodnout zlatý set v případě remízy.

Výzva pro fanoušky je jasná: přijít a podpořit hradecké volejbalistky v tomto klíčovém okamžiku sezóny. Jejich podpora může být rozhodujícím faktorem, který pomůže týmu překonat soupeře a postoupit do další fáze soutěže. Nezapomeňte, že každý hlas a každý potlesk může hráčkám dodat energii a odhodlání k výkonu.

Rozhovor s trenérem ženského týmu TJ Slavia HK Kamilem Mňukem:

Jak těžké bude zvítězit nad Hronovem v obou zápasech?

Tento víkend nám určí hranici mezi úspěchem a neúspěchem. Play-off je vždy nejobtížnější disciplína z celé sezóny, navíc se bude jednat o východočeské derby. Tým Hronova jede na úspěšné vlně 7 výher v řadě a je v pozici, kdy nemá co ztratit, ale naopak může hodně získat. Naše šance vidím 50 : 50.

Kde především vidíte sílu oponentek?

Hronov se opírá především o tři klíčové hráčky. V první řadě je mezi nimi velmi zkušená smečařka Jana Ševců, dále excelentní blokařka Kristýna Kukrálová a také velmi nadstandartní nahrávačka Anna Kalinová, která je zapůjčena z NVC Kladno. Je to kompaktní tým s velmi dobrým útokem a pokud jedou na vlně, tak s velkým entuziazmem.

Kudy by měla vést cesta za hradeckým vítězstvím?

Cesta za vítězstvím bude především o dodržování taktických pokynů, o odvaze a mentální odolnosti. Samozřejmě je pro nás také velmi motivující a zároveň důležité dokázat všem našim skvělým fanouškům, že druhé místo po základní části rozhodně nebyla náhoda. Tímto je i ostatní zvu na oba zápasy, přijďte nás podpořit, moc se těšíme.

432211025 912477513997966 1317074362708604215 N

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0399832e 0ab0 4ff9 A341 71d9d856f20a Previous post Smažte přebytečné jedničky i nuly. Přidejte se k letošnímu Dni digitálního úklidu!
Mve Přelouč2 Next post Úspěch Přeloučské vodní elektrárny: Den otevřených dveří přilákal přes stovku návštěvníků