19. 5. 2024
Frjqbvqpxhwl1tcvrl4c

Volejbalisté si proti Brazilcům vybojovali mečbol, nakonec všaktěsně podlehli

Praha – Proti brazilským favoritům si bezchybně hrající čeští volejbalisté získali výhru v úvodní sadě. Domácí tým se do tempa dostal díky podpoře domácích fanoušků a směřoval k vítězství. To jim ale tým okolo Adama Zajíčka, Jana Hadravy a Lukáše Vašiny nechtěl dát zadarmo a nejen, že srovnal na 2:2 na sety, Češi dokonce sahali po senzaci.

“V tiebreaku byli Novákovi svěřenci stále o krok napřed a vybojovali si mečbol. Soustředění Brazilci až na poslední chvíli utkání otočili a zvítězili v páté sadě 16:14. Marek Šotola svému týmu pomohl 18 body, Lukáš Vašina přidal 17,”sděluje z Českého volejbalového svazu, Štěpán Sedláček.

Proti Brazilcům vstoupili čeští volejbalisté do zápasu agresivně a s domácími drželi krok. Po Hadravově a Galabovově útoku Češi vedli 10:8. Bodovali i Vašina, Zajíček a Polák, kteří drželi svůj tým v těsné výhodě. Češi byli lepším týmem a probojovali se ke stavu 24:20. Vítězný míč měl na ruce Vašina.

lykihchbd8ihziztmtao
foto: FIVB

Vašinův bod zahájil i 2. sadu, pro sedm dalších výměn šlo však o poslední český úspěch. Brazilci nasadili vysoké tempo a rychle vedli 10:3. Přišel ale i nápor českých volejbalistů, kteří se přiblížili na čtyřbodový rozdíl. Dále ale vzdorovat nedokázali a brazilští hráči si pohlídali zisk setu.

Třetí set nezačal pro Čechy špatně, do stavu 5:5 byl průběh vyrovnaný, poté Brazilci odskočili do čtyřbodové výhody. Po Darlanově esu vedli domácí volejbalisté 16:11, Češi se v koncovce přiblížili na 20:17, set ale patřil opět Brazilcům. Esem ukončil sadu opět Darlan.

Stav 5:5 platil i v sadě číslo 4, Janouch navíc svým plachtícím podáním trefil eso a získal tak vedení, které zvýšil blokující Špulák. Vašina zvyšoval už na 14:10, Šotola posunul skóre na 18:13 a český tým dominoval až do konce setu, který získali 25:21.

huskrzrnx4ehdfchqrqi
foto: FIVB

Tie break přinesl české vedení, kdy body přidávali Šotola, Špulák nebo Vašina. Brazilci byli stále o několik kroků zpět a před zaplněnou halou se snažili smazat české vedení. Přiblížili se na kontaktních 12:13 a v euforii srovnali na 13:13. Češi vybojovali mečbol, ale o domácí výhře rozhodla video challenge.

Brazílie Česká republika 3:2 (22:25, 25:16, 25:20, 21:25, 16:14)

Rozhodčí: Vera Mechan Walter Hugo (PER), Maroszek Wojciech (POL)

Sestavy (od zóny I):

Česká republika: Vašina, Zajíček, Hadrava, Galabov, Polák, Janouch, Pfeffer (libero). Střídající: Moník (libero), Šotola, Licek, Srb, Svoboda, Špulák.

Brazílie: Nóbrega Honorato, Resende Gualberto, Mossa Rezende, Lucarelli Souza, Saatkamp, Souza, Hoss (libero). Střídající: Fernandes P. X. Cavalcante, Ferreira Souza, Rodrigues Pinto, Bergmann.

Ohlasy po utkání:

Jiří Novák, trenér (CZE): „Někdy by dva vyhrané sety s Brazílií byly krásné, dnes je to prostě málo. I když si myslím, že náš výkon byl o něco méně učesaný než včera s Itálií, přesto jsme soupeře dostali do úzkých a vedli 13:9 v tie breaku. Potom se můžeme pobavit, jak se to mělo dohrát, každopádně každý to měl vzít na sebe a dohrát, neměl čekat, že to za něj dohraje někdo jiný. To nás ale nesmí zlomit a musíme se po dni volna připravit na další zápas a zase se rvát. Ono nějaké to velké vítězství přijde.

Marek Šotola, univerzál (CZE): Podle mě to byl z naší strany hodně podařený zápas. Hráli jsme proti tomu nejlepšímu týmu na světě, a ještě u nich doma, kde je celá hala tlačila dopředu. Dnes jsme si asi tie break prohráli sami. Vedli jsme nad nimi o pár bodů a asi na nás padla nervozita toho, že bychom mohli vyhrát velký zápas. To nejspíš rozhodovalo. Brazilci zkušenosti s velkými zápasy mají a my ještě tolik ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vssdaidz36lsndmrxu7n Previous post Češi vstoupili do olympijské kvalifikace prohrou s Italy
2 Next post Venkovní fitness využívají děti, dospělí i senioři