19. 5. 2024
5118400 Img Jan Malacova Mpsv V1

Vláda reaguje na nové okolnosti vyplývající z výjimečných opatření. Legislativa v oblasti zaměstnanosti se změní

Na svém jednání 1. 4. 2020 schválila vláda návrh legislativních změn v oblasti zaměstnanosti, předložený ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD). Tyto změny budou postoupeny poslanecké sněmovně ke schválení ve stavu legislativní nouze a jejich cílem je pružně reagovat na novou situaci v souvislosti s pandemií COVID-19.

„Cílem je umožnit lepší fungování programu Antivirus, odlehčit Úřadu práce a také ulevit samotným občanům, aby se mohli snáze a online a odkudkoliv registrovat na Úřadu práce,“ okomentovala návrhy ministryně Maláčová.

Vláda předkládá Návrh zákona o některých úpravách v oblasti zaměstnanosti v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii v roce 2020.

1.) Po dobu nouzového stavu nebude vyžadováno potvrzení o bezdlužnosti od firem, které žádají o podporu v rámci programu Antivirus. To ovšem neznamená, že nebudou muset i nadále plnit své dlužní závazky.

2.) Předkládáme také změnu, aby se nepokrátil příspěvek na zaměstnávání osob se zdravotním postižením o náhrady mzdy při překážkách, tyto podniky teď také nemusí dokládat bezdlužnost.

Vláda předkládá návrh změny zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů.

1.) Nově se bude možné registrovat do evidence Úřadu práce ČR online, a také na jakémkoliv úřadu práce a nikoliv jen v místě trvalého bydliště.

2.) Osoby v evidenci Úřadu práce již nebudou muset dokládat potvrzení od lékaře o nemoci neprodleně. Nově budou mít k dispozici až tři dny.

zdroj: https://www.mpsv.cz/web/cz/-/vlada-reaguje-na-nove-okolnosti-vyplyvajici-z-vyjimecnych-opatreni-legislativa-v-oblasti-zamestnanosti-se-zmeni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Silver Round Coins 41206 Previous post Kraj získá 42 milionů korun na první etapu obchvatu Opočna
Mountfield Hc 4k Czech Hockey Club Emblem Logo Besthqwallpapers.com 1366x768 1 Next post Je jasno! V příští sezóně povede A-tým Mountfieldu HK Vladimír Růžička