19. 5. 2024
Bailey Mvp

Video: MPV měsíce března je v Kooperativa NBL Adrio Bailey

Praha- V první třetině sezony tohle vůbec nebylo ve hře. Ani vzdáleně. Že by se při tristní bilanci týmu jakýkoli hráč Olomoucka mohl stát MVP měsíce ligy basketbalistů. Když se však ustálil kádr pěti zahraničních úderníků s podporou zejména rozehrávače Feštra, Hanáci začali vítězit ve větším než malém množstvím a nyní budou z předkola play-off útočit na brány čtvrtfinále.

Klíčovou součástí toho všeho byl super atlet z americké Louisiany Adrio Bailey, který si za měsíc březen vysloužil cenu pro Louda Auto MVP a usedne tak za volant tradiční odměny, Hyundaie Kona.

„Děkuju všem v týmu, že jsem mohl tuhle cenu získat. Během sezony jsme zažili všechny možné emoce a teď do sebe vše zapadlo v pravý čas,” pochvaluje si 26letý guard, který v březnu tým REDSTONU tlačil v Kooperativa NBL k bilanci 5-1 skvělými průměry s 18 body, 12 doskoky, téměř dvěma asistencemi i zisky, a k tomu přidával také 1,5 bloku. Hned pětkrát ze šesti zápasů doručil double double, tedy dvě statistiky s dvojcifernou hodnotou.

„Chceme jít, co nejdál to půjde, musíme ale krok za krokem. Je dobré, že jsme našli návod k tomu, jak vítězit konzistentně. A pokud jde o předkolo, tak je mi jedno, na koho narazíme,” říká s výhledem na souboj buď s USK Praha, nebo s Kolínem chlapík, který si život v Česku všestranně oblíbil, byť k jídlu má určité rezervace.

Už dříve se také vyjádřil v tom smyslu, že je pro něj neuvěřitelné, kolik krásných žen v tuzemsku každý den potká. Byl by tak nakloněn i bližšímu vztahu s některou tuzemskou obyvatelkou?

„Jsem otevřený člověk a zatím jsem single. Tu pravou lásku jsem ještě nenašel,” přiznává basketbalista, který našel zalíbení i v lecjakém umění. Jedním z nich je i kresba.

„Sám nejsem žádný malíř nebo kreslíř, a i když jsem to zkoušel, tak mi to nešlo. Rád se ale uměním kochám. A svého tátu už bych za umělce mohl označit. Dostal jsem od něj kresby mého středoškolského, univerzitního a pak i prvního profesionálního týmu,” pochválí zručného otce všestranný sportovec, který vynikal i jako obránce v americkém fotbale.

„Hrál jsem skoro na každé defenzivní pozici, byli jsme prostě malá střední škola v Louisianě. Byl jsem vybrán i mezi nejlepší hráče státu a býval bych to mohl hrát i dál,” usmívá se téměř dvoumetrový hráč. „V basketu jsem ale vynikal mnohem víc, byl jsem vysoký a basket mi připadal i o dost jednodušší. Fotbal se taky hraje v pomalém tempu a já jsem plný energie, rád běhám nahoru dolů,” popisuje s nadšením nový král ligových smečařů, který si díky tomu při nedávné All-Star Game vydělal i odměnu 20 tisíc korun.

Bailey je nicméně na ocenění zvyklý. Na univerzitě byl vyhlášen Obráncem konference a na jeho střední škole Lakeview dokonce vyvěsili jeho dres. „To byla unikátní věc. Nevím o nikom, komu by na škole vyvěsili dres přede mnou, takže být první ve městě pro mě znamenalo moc. Měl jsem motivaci se dál zlepšovat a inspirovat k basketu děti. A i když vím, že smeče jsou fajn, tak pro mě vždycky bylo hlavní vítězit. To miluju nade vše, protože když vyhráváš, tak je spokojený každý,” zdůrazní guard, který už si vyzkoušel i ligy v Maďarsku a Slovinsku.

Na Hané už má také leccos naježděno na tamních silnicích, což se mu s cenou pro MVP bude hodit. „Jsem, myslím, slušný řidič, za volantem nejančím, chci se vždycky jen dostat, kam musím. Silnice jsou tu trochu užší a s výmoly, ale podobné máme i u nás v Louisianě. A na tohle auto se těším, tady se navíc může jezdit i trochu rychleji než ve Státech,” mne si ruce velký fanoušek stand-up komika Mieka Eppse.

„Hrozně se mi líbí. Je neskutečný, pro mě ten jasně nejlepší. Já to ale sám nikdy nezkusil. Jo, rád se směju a rád lidi rozesmívám, ale jako práci bych to dělat nemohl,” zakroutí hlavou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Imgp7036 Previous post Rozhodující zápas finále 1. volejbalové ligy je tady!
Disciplína Springboard 2 Next post STARTUJE LETOŠNÍ ROČNÍK STIHL TIMBERSPORTS® CZECH SERIES, NENECHTE SI UJÍT ADRENALINOVOU PODÍVANOU!