20. 4. 2024
Marian Branny

Video: FN Ostrava uspořádala V. Kardiologický den a XVII. Kongres kardiologických sester

Ostrava – Clarion Congress Hotel Ostrava hostil v pořadí už V. ročník Kardiologického dne FNO. Program byl nabitý přednáškami renomovaných lékařů z celé České republiky a opět nechyběly ani živé přenosy z katetrizačních sálů. Součástí konference byl i XVII. Kongres kardiologických sester.

V prvním z přímých přenosů ze sálů lékaři řešili zúžení v místě implantovaného stentu. Ve druhém pak diváci viděli způsob provedení uzávěru ouška levé síně. „Je to tradice a oživení přednášek. Jde o praktickou ukázku, jak se daná procedura provádí krok po kroku. Účastníci kongresu tak nejen slyšeli teorii, ale také viděli, jak se to dělá v praxi,“ komentoval přenosy zakladatel Kardiologického dne a primář Kardiovaskulárního oddělení FN Ostrava MUDr. Marian Branny, Ph.D.

Workshop

Cílem programu Kardiologického dne bylo přiblížit složité intervenční procedury v oblasti kardiologie ambulantním specialistům, kteří se o tyto nemocné starají, ale sami intervence nedělají. Kromě živých přenosů pořadatelé připravili i šestnáct přednášek renomovaných lékařů z celé České republiky. Úplnou novinkou pak byl simulační workshop, kde si zájemci mohli vyzkoušet přístrojovou techniku. „Byly tam simulátory, které virtuálně umožnily implantovat mitraclipy, chlopně anebo okludéry,“ doplnil primář Branny.

Celou akci ocenil i je předseda České kardiologické společnosti prof. MUDr. Petr Ošťádal, Ph.D.: „Myslím si, že taková konference je přínosná nejen pro mladé lékaře, ale i zkušenější kardiologové si mohou odnést nové poznatky ze subspecializací, kterým se běžně nevěnují.“

Živý Přenos Z Katetrizačního Sálu

 Součástí konference byl i XVII. Kongres kardiologických sester. Doufám, že sestry byly spokojené. Program jsme se snažili namixovat od základních vyšetření, které je třeba připomínat, protože jsme tam měli i sestry z ambulantních provozů, až po náročné intervenční výkony,“ uvedla Mgr. Ludmila Klemsová, Ph.D., vrchní sestra Kardiovaskulárního oddělení Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava.

Podívejte se i na zajímavé video z akce:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Akon 1920x1080 Previous post Světová hvězda Akon vyráží na evropské tour a Česká republika u toho chybět nebude
Vk Kp Brno Foto Pavel Netolička (2) (1) Next post O vítězkách Českého poháru se rozhodne v Kutné Hoře