29. 5. 2024
Passengers 1150043 1280

Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji se postupně vrací k normálu

Vzhledem k epidemiologické situaci v ČR a postupnému rozvolňování vládních opatření přistupuje Královéhradecký kraj k postupnému rušení mimořádných opatření ve veřejné dopravě. Vlakové i autobusové spoje přibydou v pondělí 11. května, další pak o dva týdny později.

„Na své trasy se od začátku příštího týdne vrací většina dočasně zrušených vlakových spojů a některých autobusových spojů. Reagujeme tak na zvýšenou opětovnou poptávku po přepravě související s obnovováním provozu obchodů, průmyslové výroby a služeb. Nadále zůstávají omezené školní spoje, turistické linky a také vybrané spoje, které na páteřních linkách zahušťují interval spojení. Jsme ale připraveni pružně reagovat na aktuální vývoj,“ říká první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

K dalšímu rozvolnění pak dojde od pondělí 25. května, kdy svůj provoz obnoví další autobusové a vlakové spoje, včetně oblíbených cyklobusů. Děje se tak v souvislosti s otevřením ubytovacích zařízení, hradů a zámků ležících zejména v turistických oblastech. Veřejná doprava se také přizpůsobí částečnému obnovení školní docházky. Koncem května bude veřejná drážní doprava oproti normálu omezena již pouze o sedm procent a rozsah omezení v autobusové dopravě bude odpovídat skutečné potřebnosti školní dojížďky.

Při cestování zůstávají nadále v platnosti preventivní opatření, která chrání cestující i personál.

Aktuální spojení najdou cestující na webu www.idos.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klicperovo Divadlo Nove Logo 00 810x554 Previous post Vyjádření Klicperova divadla k postupnému uvolňování vládních opatření a omezení
Gloves 4954957 1280 Next post Kraj pořídil ochranné pomůcky za téměř 58 milionů korun